Skip to main content

Twitter çalışanları ile bir araya gelen Elon Musk, Twitter CEO’su olmakla ya da herhangi başka bir unvanla ilgilenmediğini, sadece ürüne odaklandığını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Twitter çalışanları ile ilk kez bir araya gelen Elon Musk’ın Twitter’ın CEO’su olmayı pek de önemsemediğini söylediği öğrenildi. Toplantı kayıtlarına göre Musk, CEO’ların iş yüküne değinerek, tek istediğinin ürünün hızlı ve iyi yönde gelişmesi olduğunu belirtti.

Musk’ın Twitter CEO’su olmakla ilgili “Unvanın ne olduğu umurumda değil ama insanlar (çalışanlar) beni dinlemeliler” yorumunu yaptığı öğrenildi.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Tesla’daki unvanını değiştiren Elon Musk, kendisine “Techno King”, şirketin Mali İşler Müdürü (CFO) Zach Kirkhorn’a ise “Master of Coin” unvanını vermişti. CEO, CFO gibi unvanların uydurma olduklarını düşünen Musk, unvana sahip olmak yerine şirket çalışanlarının kendisini dinlemelerine daha çok önem verdiğini belirtiyor.

Kaynak: Elon Musk says he doesn’t ‘really care’ about being CEO of Twitter or his title: ‘But people do need to listen to me’ – Business Insider