Skip to main content

Twitter CEO’su Elon Musk, şirket çalışanlarına 20 milyar dolar değerinde hisse senedi teklifinde bulundu.

Platformer ve The Information’ın haberlerine göre Elon Musk, Twitter’a 20 milyar dolarlık bir değer biçti ve bu, Musk’ın 2022’nin Kasım ayında platformu satın almak için ödediği 44 milyar doların yarısından daha az.

Platformer’dan Zoë Schiffer, Musk’ın Twitter personeline bir bilgilendirme metni gönderdiğini, buna göre çalışanların Twitter’ın 20 milyar dolarlık değerine göre hisse senedi hibeleri alacağını söyledi. Schiffer’ın paylaştığı tweet’e göre Musk, şirketin radikal bir değişim döneminden geçtiğini kabul ediyor ve bu kararın Twitter’ın iflas etmemesini sağlamak için gerekli olduğunu belirtiyor.

Musk, geçen yıl Twitter için hisse başına 54,20 dolar ödeyerek değerinden fazla ödeme yaptığını belirtmişti. Hatta bu yüzden anlaşmadan geri adım atmak istemişti.

Schiffer’ın da belirttiği gibi Musk, 250 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmak için “açık ama zor bir yol” gördüğünü söylüyor, bu da sonunda Twitter’ın mevcut hisse senedi hibelerini şu an olduğundan 10 kat daha değerli hale getirecek. Tıpkı Musk’ın sahibi olduğu SpaceX gibi, Twitter’ın da çalışanların hisse senedi hibelerini belirli dönemlerde nakde çevirmelerine izin vereceği bildiriliyor.

Kaynak: Elon Musk reportedly halves Twitter’s valuation in internal memo – The Verge