Skip to main content

Twitter’ın en büyük hissedarı olan Musk, ilk iş olarak pek çok kullanıcı tarafından talep edilen düzenleme tuşu konusuna değindi.

Twitter’ın %9,2 hissesini alarak şirketin en büyük hissedarı olan Musk, bu haberin ardından Twitter’da paylaştığı bir anket ile tekrar gündeme oturdu. Musk, Twitter kullanıcılarına bir düzenleme tuşu isteyip istemediklerini sordu.

Kullanıcıların ilk etapta bir şaka olarak karşıladıkları bu anket, Twitter CEO’su Prag Agrawal tarafından retweetlendi. Agrawal, Musk’ın anketinin sonuçlarının önemli olduğunu söyledi; Twitter kullanıcılarından dikkatli bir şekilde oy vermelerini istedi.

Twitter kullanıcılarının önemli bir kısmının bir düzenleme tuşu istedikleri biliniyor. Bu durumun farkında olan şirket, bir düzenleme tuşunu platforma eklemeyeceğini sıklıkla açıklarken, zaman zaman bu ihtimalin şakasını yapıyordu. Örneğin, henüz dört gün önce, şirketin resmi hesabından bir 1 Nisan şakası olarak, “Bir düzenleme tuşu üzerinde çalışıyoruz” tweeti paylaşılmıştı.

Şirket, daha önce de düzenleme tuşunun platforma eklenmesinin imkânsız olduğunu vurgulamak amacıyla, maske tartışmalarının en yoğun olduğu günlerde “Herkes maske taktığında bir düzenleme tuşuna sahip olabilirsiniz” şeklinde bir tweet paylaşmıştı. Şirketin eski CEO’su Jack Dorsey ise bir düzenleme tuşunun muhtemelen hiçbir zaman platformda yer almayacağını söylemişti.

Twitter’ın 1 Nisan şakası yapmasının ardından Musk’ın bu çıkışının Agrawal tarafından retweetlenmesi, akıllara GMail’i getirdi. Zira Gmail de Google tarafından bir 1 Nisan şakası olarak açıklanmış, fakat daha sonra bir şaka olmadığı ortaya çıkmıştı.