Skip to main content

Uzay girişimleri, elektrikli araçlar ve enerji projeleriyle adından sıkça söz ettiren Elon Musk Türkiye’ye geliyor.

SpaceX‘in kurucusu, Tesla Motors ve PayPal‘ın da kurucu ortaklarından olan Elon Musk, Türkiye’de düzenlenecek olan Global SatShow’a geliyor.

Elon Musk Global SatShow için geliyor
Dünya uydu-uzay piyasalarına yön veren 3’üncü Global Satshow, 9-10 Kasım tarihlerinde, MÜSİAD’ın stratejik partnerliğinde ve ESOA (EMEA Satellite Operators’ Association- EMEA Uydu Operatörleri Birliği) ev sahipliğinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Bu etkinlik için gelecek konuklardan biri de, dünya çapında gündemde olan Amerikalı mucit ve girişimci Elon Musk.

Uydu ve uzay sektörünün önemli gelişmelerinin değerlendirildiği uydu konferansı, sergi ve ödülleri kapsayan Global SatShow; sektör uzmanları ve profesyonellerin yansıra teknoloji takipçilerini ve girişimcileri bir araya getiriyor.

Bilindiği gibi kısa bir süre önce yaşanan politik kriz sonrası hem Türkiye hem de Amerika karşılıklı olarak vize başvurularını askıya almıştı. Türkiye vizesi bulunmayan Musk’un vize sorununun özel izinle çözülmesi bekleniyor.

[Güncelleme – 4 Kasım 2017 Cumartesi ]

Global SatShow organizasyonuna resmi olarak davet edilen Elon Musk’ın, yapılan görüşmeler sonrasında olumsuz yanıt vermediği belirtilmişti. Ancak davet sonrasında yapılan son görüşmelerde Elon Musk ve ekibi, ajandalarının yoğun olması nedeniyle etkinliğe katılamayacağını bildirdi.