Skip to main content

Bitcoin (BTC) Dogecoin (DOGE) ve diğer kripto paralar ile ilgili yaptığı paylaşımlar ile gündem olan Elon Musk, bu defa son günlerin en çok konuşulan alanlarından NFT’ye el attı.

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto paralardan sonra kripto sanat olarak da adlandırılan NFT (Non-fungible token) dünyasına giriş yaptı. Musk, Twitter’da paylaştığı iki dakikalık bir videoyu, NFT formatında satışa sunacağını açıkladı. Musk tweette: ” NFT hakkındaki bu şarkıyı NFT olarak satıyorum.” dedi.

Musk’ın paylaştığı söz konusu videoda, elektronik dans müziği eşliğinde bir NFT kupası görülüyor. Şarkının sözleri ise şöyle:

“NFT, Sizin gösterişiniz için,

Bilgisayarlar asla uyumaz,

Doğrulanmış, garantili, NFT”

Dijital eserlerini NFT ile satan ve tanınmış bir dijital sanatçı olan beeple, Elon Musk’ın paylaştığı şarkıya 69 Milyon dolar teklif etti. beeple‘ın yorumunu yanıtlayarak 420 Milyon Dogecoin istediğini söyleyen Musk’ın piyasadaki tüm Dogecoin’leri toplamak gibi bir amacı olduğu düşünülüyor. Zira 420 Milyon Dogecoin, toplamda 24 Milyon dolara tekabül ediyor.

Bitcoin’e destek veren en önemli isimlerden olan Musk, Tesla’nın şubat ayında 1.5 milyar dolar değerinde kripto para aldığını açıklamıştı. Musk, gelecekte Bitcoin’i ödeme aracı olarak da kabul edeceklerini söylemişti.