Skip to main content

Elon Musk, “Çalışması daha kolay yerler var ancak kimse dünyayı haftada 40 saat çalışarak değiştirmedi.” dedi.

ABD merkezli Tesla motors otomotiv şirketinin sahibi ve uzay aracı, roket üreticisi SpaceX’in kurucusu Elon Musk, işçilerin ‘dünyayı değiştirmek’ için haftada 80 ila 100 saat çalışması gerektiğini söyledi.

Twitter’a olan ilgisi ve sürekli olarak, her konu hakkında fikir ve yorumlarını tweet atmasıyla bilinen Musk, bu defa da çalışma saatleri hakkındaki fikirlerini paylaştı.

Twitter’da bir kullanıcı tarafından sorulan ‘Dünyayı değiştirmek için kaç saat çalışmak gerekir?’ sorusuna Elon Musk, “Çalışması daha kolay yerler var ancak kimse dünyayı haftada 40 saat çalışarak değiştirmedi”dedi. Musk, işçilerin ‘dünyayı değiştirmek’ için haftada 80-100 saat arasında çalışması gerektiğini öne sürdü. Cevabında kendi şirketini kasteden Musk’a göre 80 saat sonrasında acı katlanarak artıyor.

SpaceX, Tesla, Boring Company ve Nueralink gibi şirketlerin “bir şeyler yapmak isteyenleri” işe aldığını savunan Musk, üretim hedeflerini karşılamakta güçlük çektiği Tesla Model 3’ün çıktığı dönemde, çalışanlarının haftada 5 bin araç üretme hedefi için, 100 saat çalıştığını açıklamıştı.