Skip to main content

Effie Türkiye Yarışması’nda kazananlar belli oldu.

Reklamcılar Derneği (RD) ve Reklamverenler Derneği’nin (RVD) Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği”, en etkin reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının yarıştığı Effie Türkiye Yarışması’nda kazananlar belli oldu.

Pandeminin etkisiyle ilk defa bu yıl ön değerlendirme süreci online olarak gerçekleştirilen yarışmada, jüri 14-16 Eylül tarihleri arasında Hilton Bosphorus’ta pandemi kurallarına uygun olacak şekilde bir araya geldi ve ana değerlendirmeyi gerçekleştirerek kazanan işleri belirledi.

Effie Türkiye 2020 Jüri Başkanı Zeynep Dipçin Akdoğan, yarışma hakkında şu açıklamada bulundu: “Bu sene tüm sektörde olduğu gibi Effie’de de online değerlendirmeler ve Instagram içerikleriyle tören akışı hazırlanması gibi yeni deneyimler yaşandı. Pandemi sebebiyle çeşitli zorluklarla karşılaşmış olsak da bu sene özelinde söyleyebileceğimiz en önemli noktalardan biri, RVD ve RD’nin Effie’yi yıla yayılan bir eğitim platformuna dönüştürmesi ve bu platformun sektörün bütün paydaşlarına fayda sağlayacak olması. Böylece Effie’nin sadece bir yarışma değil sektörümüz için önemli bir gelişim ve paylaşım fırsatı olduğunu da bir kez daha görmüş olacağız.”

12. Effie Türkiye Yarışması’nın tüm kazananlarına buradan ulaşabilirsiniz.