Skip to main content

Kendi geliştirdiği teknoloji platformları üzerinden yönetilen teknoloji hizmetleri sunan Eclit, Erdem Telci’nin yeni CEO olarak göreve başladığını duyurdu.

Kendi geliştirdiği teknoloji platformları aracılığıyla yönetilen teknoloji hizmetleri sunan Eclit’in CEO’luk görevine Erdem Telci getirildi.

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamlayan Erdem Telci, kariyerine Sistem Yöneticisi olarak başladı. Coretech, VeriPark ve Doğan TV Holding’de teknoloji ekiplerini yöneten Telci, 25 yıla yaklaşan deneyiminin son 14 yılında Trendyol.com ve Alibaba Group bünyesinde Datacenter, Cloud, Platform, SRE, Database, Observability, Network ve Enterprise Tech takımlarını kurarak 300’den fazla mühendisin yönetiminden sorumlu oldu. Türkiye’deki Datacenter kapasite eksikliğini fark eden Telci, Ankara’da bir Datacenter yatırımını başlattı ve projenin tüm mühendislik ve projelendirme süreçlerini yönetti. Telci ayrıca TÜBİTAK Ar-Ge projelerinde proje yöneticisi ve teknik mimar olarak da görev aldı.

Telci konuya ilişkin açıklamasında yönetilen hizmetleri odağına alan Eclit’in bu alanda Türkiye’deki en güçlü şirket olduğunu belirterek “Hızla değişen, risk ve fırsatları aynı derecede sunan sektörümüzde genç, dinamik ve yetenekli Eclit takımıyla, yarının ihtiyaçları için bugünden güçlü temeller atacağımıza inanıyorum. Bunun için de teknolojinin gideceği yönü okuyarak doğru ürün ve çözümleri bugünden oluşturabilmek kritik başarı faktörleri arasında yer alıyor” dedi.

Eclit, Clonera, Pukta ve Turkven’in kurucu ortaklığında 2021 yılında kurulan Eclit, her ölçekteki işletmenin tüm teknoloji ihtiyaçlarını karşılayan bir yönetilen hizmetler sağlayıcısı olarak faaliyet gösteriyo. Kendi geliştirdiği teknoloji platformları aracılığıyla yönetilen teknoloji hizmetleri de sunan Eclit, Türkiye’de 4 farklı şehirde sahip olduğu 9 farklı veri merkeziyle faaliyetlerini İstanbul merkezli olarak sürdürüyor.