OYUN

Digital Age | 01.04.2022 - 11:03

E3 2022 resmen iptal edildi

ESA, E3 2022'nin fiziksel ayağını devam eden pandemi koşullarını gerekçe göstererek iptal etmişti. Sadece dijital olarak düzenlenmesi planlanan etkinlik, dün alınan bir karar ile tamamen iptal edildi.

2020 yılında tamamıyla iptal edilen ve 2021 yılında sadece dijital olarak düzenlenen oyun fuarı E3’ün organizatörlerinden E3 2022’ye dair bir açıklama geldi. İki yıllık aradan sonra fuarı tekrar fiziksel olarak düzenlemek isteyen Entertainment Software Association (ESA), bu kararında da bir değişiklik yapmak zorunda kalmıştı. Devam eden pandemi koşulları ve sağlık risklerinden ötürü fuarın sadece dijital olarak düzenleneceği açıklanmıştı. Fakat dün yapılan bir açıklama bu ihtimalin de ortadan kalktığını ve E3’ün 2022 yılında düzenlenmeyeceğini ortaya koydu.

Kararı e-posta yolu ile fuarın katılımcılarına ileten ESA, bu haberin yayılmasının ardından bir açıklama yayınladı. IGN tarafından da doğrulanan bu açıklamanın fuarın dijital ayağının neden ertelendiğine dair bir sebep sunmadığı görülürken; IGN, fuarın sadece dijital olarak düzenlenmesi konusunun bir süredir konuşulduğunu fakat organizatörleri harekete geçirecek yeterli ivmenin olmadığını aktardı.

ESA, oyun endüstrisini, medyayı ve toplulukları 2023 yılında tekrar Los Angeles’ta bir araya getireceğini belirtti.

Kaynak: E3 2022 – Digital and Physical – Has Officially Been Canceled – IGN