Skip to main content

Futbolcu Arda Turan, markafoni yönetim kurulu başkanı Sina Afra, Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın ile Peak Games ve Krombera kurucu ortağı Hakan Baş Lidyana.com projesinde buluştu. Mücevherleriyle ünlü Lidyalılardan esinlenilerek ismi…

Futbolcu Arda Turan, markafoni yönetim kurulu başkanı Sina Afra, Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın ile Peak Games ve Krombera kurucu ortağı Hakan Baş Lidyana.com projesinde buluştu. Mücevherleriyle ünlü Lidyalılardan esinlenilerek ismi konulan Lidyana.com, kullanıcılarına takı ve aksesuarlarının yanı sıra kişiye özel tasarımlarını sunuyor.

Yaklaşık 2 milyon TL yatırımla kurulan Lidyana.com’un ortakların Sina Afra iş modeline ve ekibine olan güvenini şu sözlerle dile getiriyor: “Lidyana takı ve aksesuar alanında kuvvetli bir ekiple, dikey e-ticaret sitelerini yeni bir boyuta taşımak için yola çıkıyor.” Nevzat Aydın ise “Türkiye’de birkaç sene içinde online takı ve mücevher dikeyinde diğerlerinin arasından sıyrılmış başarılı bir e-ticaret sitesi göreceğiz. Bu sitenin Lidyana olacağından emin olduğum için bu projeye yatırım yapmayı tercih ettim” diyor.

Lidyana.com kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Baş web sitesi daha açılmadan Lidyana.com’un Facebook fan sayfasının 20 bin “like” aldığını belirterek sosyal medyada yoğun ilgiyle karşılaştıklarını söyledi. Baş, sözlerine şöyle devam etti: “Siteyi popüler hale getirmek ve ziyaretçi sayısını yükseltmek tabii ki önemli ve biz bu anlamda çok detaylı bir çalışma içerisindeyiz. Fakat başarı için en önemlisi satılan ürünün kaliteli olması. Biz kullanıcılarımıza en iyi ürünleri sağlayabilmek için, sitemizde en iyi markaların ve tasarımcıların en güzel ürünlerine yer vermek istiyoruz ve çalışmalarımız bu yönde devam ediyor.”

Toplanan yatırımın ciddi bir bölümünün reklam için ayrıldığını belirten Hakan Baş, stil sahibi ve şıklığıyla fark yaratan Burcu Esmersoy, Sinem Kobal, Güliz Onursal, Şebnem Çapa gibi ünlü isimlerin de iş ortakları arasında yer aldığını vurgularken yakın gelecekte yenilerinin de ekleneceğini ve tarzlarıyla dikkat çeken bu isimlerin, seçtikleri ürünlerle Lidyana.com müşterilerine ilham vereceğini dile getirdi.