Skip to main content

Doğa Koleji ve Turkcell, Doğa Koleji öğrencileri için işbirliğine adım attı. Bu ortaklık ile Doğa Koleji’nde öğrenim gören lise öğrencileri iş hayatına hazırlanırken Gelecek Mühendisliği Forumu adı altında başlayan proje…

Doğa Koleji ve Turkcell, Doğa Koleji öğrencileri için işbirliğine adım attı. Bu ortaklık ile Doğa Koleji’nde öğrenim gören lise öğrencileri iş hayatına hazırlanırken Gelecek Mühendisliği Forumu adı altında başlayan proje ile t-MBA eğitimi alan lise öğrencileri, meslek seçimleri konusunda da farkındalık kazanacaklar.

 Doğa Liseleri’ne özgü bir eğitim modeli olan t-MBA (MBA for teenagers), işletme yüksek lisans programının liselere göre yapılandırılmış halidir. Bu eğitim sonunda öğrencilere akademik başarının yanı sıra Avrupa Birliği’nin de Eğitimde 2020 Stratejisi (ET 2020 Strategy) olarak açıkladığı sekiz anahtar yeterliliği kazandırmayı amaçlıyor. Bunlar; girişimcilik ve insiyatif kullanma, öğrenmeyi öğrenme, sosyal ve medeni beceriler, kendi dilinde iletişim ve kendini ifade etme, yabancı dilde iletişim ve kendini ifade etme, kültürel farkındalık, akademik ve teknolojik yeterlilik ile dijital yeterlilik olarak sıralanıyor.

Öğrencilerin girişimcilik ruhunu destekleyen t-MBA Eğitim Modeli aracılığıyla Turkcell, Doğa Kolije’nin gerçekleştiriceği girişimcilik yarışmasında finale kalanlara girişimcilik konusunda danışmanlık desteği verecek, girişimci ekosisteminin de katkılarıyla finalistlerin projelerini şekillendirmelerine yardımcı olacak. Yarışmada dereceği girenler de Turkcell tarafından verilecek ödüllerin de sahibi olacak.

Projenin sosyal sorumluluk ayağını yürütecek olan Doğa Koleji Öğrenci Meclisleri, Turkcell desteği ile Türkiye çapında ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyaları düzenleyecek. Doğa Koleji’nin Facebook sayfası aracılığıyla da ortak yarışma ve projeler yürütülecek.