Skip to main content

Dynabook, eğitim için özel olarak geliştirdiği yeni Satellite Pro E10-S modelini duyurdu.

Dynabook, eğitim için özel olarak tasarlanan gelişmiş dayanıklılık, uygun fiyat, kullanılabilirlik, yönetilebilirlik ve mobilite özellikleriyle öne çıkan 11,6 inç ekrana sahip yeni Satellite Pro E10-S modelini duyurdu.

Satellite Pro E10-S, okulda kullanılırken düşmelere ve çizilmelere karşı dayanıklılık sağlayan tasarım özelliklerine sahip. Kauçuk tamponlar cihazı okul çantasında hareket halindeyken olası çarpmalardan koruyor ve daha iyi bir tutuş sağlıyor.  E10-S’in ekranı kolayca paylaşılabilmesi ve uzama nedeniyle oluşabilecek hasarı önlemek için 180 derece açılabiliyor.

Dynabook, uygun fiyatıyla dikkat çeken Satellite Pro E10-S modelini duyurdu

Bütçe dostu E10-S aynı zamanda okulların uygun Windows 10 cihazlarda ayrıcalıklı fiyatlandırma alabilmelerine olanak tanıyan Microsoft’un Shape the Future Programının gereksinimlerini karşılıyor.

Cihazın bileşenleri, uzun ömre sahip olması ve ödenen ücretin karşılığını uzun bir süre vermeye devam etmesi için özenle seçildi. Örneğin SSD sürücü, muadili HDD sürücüye göre daha fazla dayanıklılık ve uzun ömür sağlıyor. Ayrıca dizüstü bilgisayarın düşmesi veya çalışırken sallanması gibi durumlarda onarım ihtiyacını azaltıyor.

Eğitim sektöründe 30 yılı aşkın deneyime sahip olduklarını belirten Dynabook Europe GmbH Başkanı Damian Jaume, “Bu süre içinde ve daha da önemlisi özellikle geçtiğimiz yıl okulların kapanmasıyla teknolojinin hem sınıfta hem de evde hayati bir önem taşıdığını gördük. Her bir okul veya üniversite birbirinden farklı olabilir, ancak her zaman sabit kalan şey güvenilir, yönetimi kolay, sağlam ve güvenli cihazlara duyulan ihtiyaçtır. Satellite Pro E10-S, tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak özenle tasarlandı. Öğretmenler ve öğrenciler başarılı ve kesintisiz öğrenim için E10-S’e güvenebileceklerini biliyorlar” dedi.

Dynabook Satellite Pro E10-S, 1,15 kg ağırlığında ve 19,9 mm kalınlığına sahip. 11,6 inç parlama önleyici ve mat HD LCD ekranı, öğrencilerin her türlü ortamda net bir görünüm elde etmelerini sağlıyor ve göz yorgunluğunu azaltıyor. Aynı zamanda, geniş klavyesi ve büyük Hassas Dokunmatik Yüzeyi, rahat not alma, araştırma ve içerik oluşturma için hareket desteği sağlıyor.

Dynabook, uygun fiyatıyla dikkat çeken Satellite Pro E10-S modelini duyurdu

10 saate varan pil ömrü sunan cihazın üzerinde uzaktan ve dijital eğitim için HD kamera, stereo hoparlörler ve gürültü engelleme özelliğine sahip iki mikrofon bulunuyor. E10-S’in USB Type-C evrensel bağlantı noktası güç, ekran ve verilere tek noktadan erişim sağlayarak sınıftaki kablo karmaşasını ortadan kaldırıyor. Cihazın üzerinde ayrıca iki adet USB 3.0 Type-A, bir adet LAN ve bir adet standart HDMI bağlantı noktası bulunuyor.

E10-S, okulların BT departmanları için çok büyük önem taşıyan yazılım ve güvenlik yönetimini uzaktan da olmak üzere basitleştiriyor. Cihaz, Windows Autopilot dahil olmak üzere Microsoft’un Intune for Education çözümü için yapılandırılabiliyor. Bu, BT eğitim yöneticilerinin öğrenci ve öğretmen dizüstü bilgisayarlarını düşük düzeyde altyapı veya hiç altyapı olmadan önceden yapılandırabilmelerini, bakımını yapabilmelerini ve hatta kullanımdan kaldırabilmelerine olanak tanıyor.

Satellite Pro E10-S modeli 2021 mayıs ayından itibaren satışa sunulacak.