Skip to main content

Duracell hem kullanıldığı cihazların performansını artıran hem de doğa dostu yeni ürünü Duracell Optimum’u metaverse’te düzenlediği bir etkinlikte tanıttı.

İş dünyasının gündeminde önemli bir yere sahip olan sürdürülebilirlik, enerji sektörünün üretim modellerini de değiştiriyor. Yeni ürününü metaverse’te tanıtan global pil markası Duracell, sürdürülebilirlik odağında geliştirdiği uzun ömürlü pillerle atık üretimini azaltmayı hedefliyor.

Yeni bir aktif madde ile özel laboratuvar ortamında geliştirilen, pillerin ömrünü uzatarak cihazların performansını artıran Duracell Optimum, üretiminden ambalaj tasarımına tamamen sürdürülebilirlik ilkesi üzerinden tüketicilerle buluşturulacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Duracell Türkiye Genel Müdürü Kerem Sinanoğlu, “Yoğun çalışmalarımızın bir sonucu olarak geliştirdiğimiz ve kullanıldığı cihazların performansını şimdiye kadar hiç ulaşılamayan şekilde artıran yeni ürünümüzü kullanıma sunuyoruz. Duracell Optimum’un sadece yarattığı yüksek performans farkıyla değil, doğa dostu olmasıyla da öne çıkacağına inanıyoruz” dedi.

30 kata kadar daha uzun ömür

Kerem Sinanoğlu ayrıca, yeni ürünlerinin sürdürülebilirlik ve doğa dostu bir marka olmayı merkeze aldıkları bir yönetim anlayışını temsil ettiklerine değinerek, “Laboratuvarlarımızda uzun süren Ar-Ge çalışmalarının ardından geliştirilen ve teknik özellikleriyle tüketicilere katma değer sunan çevre dostu Duracell Optimum’u metaverse’te gerçekleştirdiğimiz etkinlikle tanıttık. Lansmanımıza farklı sektörden birçok iş insanı katılırken, biz de ürünümüzün günümüz cihazlarında 30 kata kadar uzun ömür ve güçlü performans yaratacağını paylaşma imkânı bulduk” dedi.

Uzun ömürlü pillerle daha az atık

Daha uzun ömürlü piller üreterek daha az atık oluşturmayı hedeflediklerini beliren Sinanoğlu, “Ar-Ge çalışmalarına önemli bir bütçe ayıran, yeşil enerjiyle üretim yapan ve dünya standartlarına uygun sorumluluk sertifikalarına sahip bir şirket olarak, tüm ürünlerimizi yüzde 90 karton ve yüzde 100 geri dönüştürülmüş paketlerle tüketicilere ulaştırıyoruz. Sektörümüzde karbon ayak izini ölçümleyip takip eden ve sürdürülebilirlik raporu hazırlayan tek markayız. Yeşil yaklaşımımızla hem kullanıcı hem de doğa dostu ürünler geliştirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.