Skip to main content

“İyi Oyun” ilk hafta sonunda kaç kişiye ulaştı?

Dünyanın ilk e-spor filmi olan “İyi Oyun”u 77 bin kişi seyretti. 2 Kasım’da seyircisiyle buluşan filmin ilk hafta sonu performansı belli oldu ve Boxofficeturkey.com verilerine göre, film 77 bin kişiye ulaştı. Veriler filmin bir milyon 55 bin TL’lik hasılata eriştiğini ortaya koyuyor.

Sadece maçı kazanmak yeterli mi?
“İyi Oyun” hikâyesi kısaca şöyle: “Liseyi yeni bitirmiş, sıradan bir çocuk olan Cenk, yarı zamanlı çalıştığı internet kafede, parayla başkalarının yerine oyun oynayarak, ailesini tek başına geçindirmeye çalışan annesine destek olmaktadır. Yeni kurulan bir takımın menajeri tarafından keşfedilip, kendini profesyonel oyun dünyasının içinde LoL takımında bulan Cenk, takım arkadaşları Batu, Naz, JJ, Aslan ve sonradan dâhil olacak gizemli koçları Özer’le beraber çıktığı zorlu yolculukta, sezon turnuvasını kazanmak için sadece oyunu iyi oynamak yeterli olacak mıdır?”

Filmin adı neden “İyi Oyun”?
Filmin yönetmen koltuğunda Umut Aral oturuyor. Oyuncuları arasında Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Kerem Bürsin, Orkun Işıtmak ve Yiğit Kirazcı’nın bulunduğu film, 115 dakika uzunluğunda ve 267 salonda gösteriliyor. Filme “İyi Oyun” adının verilmesinin nedeniyse gamer’ların her maç sonrasında kullandıkları “Good Game” demelerine dayanıyor.