Skip to main content

Serpil Timuray, Fortune Dergisi tarafından 2016 yılında dünyanın en güçlü 23. kadını seçildi

Vodafone Grubu’nun Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray, ABD merkezli Fortune Dergisi’nin 2016 yılında ilk kez hazırladığı “En Güçlü Kadınlar Uluslarası Listesi”nde 23. sırada yer aldı. Fortune dergisi, Timuray’ı “Global Fortune 500 şirketlerinde çalışan en önde gelen Türk yöneticilerden biri” olarak gösterdi.

Ocak 2014’te Vodafone Grubu İcra Kurulu üyeliğine atanan Timuray, bu tarihten itibaren Grubun dünyadaki iki yönetim bölgesinden biri olan AMAP Bölge’sinin CEO’su olarak görev yapıyor.

Timuray, aynı zamanda Vodafone Grubu’nun “Çeşitlilik ve Dahiliyet Komitesi”ne liderlik ediyor. Bu çalışmalar kapsamında, Grubun işyerinde cinsiyet eşitliği sağlanmasına yönelik tüm pazarlarda kadın çalışanlarına sunduğu insiyatifler arasında “özel doğum izni” politikası özellikle dikkat çekti. Ayrıca, kadınların mobil teknolojilere eşit erişimi sayesinde ekonomik ve sosyal hayata katılımını artırmaya yönelik Timuray’ın Türkiye’den başlattığı “Önce Kadın” programı, son dönemde 10 AMAP ülkesinde lanse edildi.