TV

Erdem Akın Temel | 18.04.2022 - 15:12

Doctor Who, yeni özel bölümüyle 13. Doktor’a elveda diyecek

13. Doktor'a elveda diyecek olan Doctor Who fanları, 14. Doktoru merakla bekliyorlar.

BBC’nin merakla izlenen dizisi Doctor Who’nun 2022 yılında üç adet özel bölümle izleyicilerin karşısına çıkacağı biliniyordu. Bu özel bölümlerden ilki “Eve of the Daleks” 1 Ocak’ta izleyici ile buluşmuş, hemen ardından izleyiciler ikinci ve üçüncü özel bölümleri beklemeye başlamışlardı. Dün yayınlanan “Legend of the Sea Devils” adlı ikinci bölüm Doctor Who fanlarını ekran başına toplarken, üçüncü özel bölümün fragmanı da geldi.

Üçüncü bölüm Doctor Who fanları için önemli bir bölüm, zira bu bölüm 13. Doktor’u canlandıran Jodie Whitaker’ın ekranda olacağı son bölüm. Whitaker’ın ayrılmasından sonra da devam edecek olan dizi, 14. Doktor ile yoluna devam edecek.

Fragmandan, Whitaker’ın serüveninin Dalekler, Cybermen ve Usta gibi düşmanlar ile son bir karşılaşma ile sona ereceği anlaşılıyor. Öte yandan, Doctor Who fanlarının tanıdığı bazı isimler de Whitaker’a eşlik edecekler. Daha önce Janet Fielding tarafından canlandırılan, Tom Baker ve Peter Davidson’un hayat verdiği 4. ve 5. Doktorlara eşlik eden Tegan Jovanka karakteri ile Sophie Aldred tarafından canlandırılan, Sylvester McCoy’un hayat verdiği 7. Doktor’a eşlik eden Ace karakteri de bu bölümde yer alacaklar.

Doctor Who’yu tarihinin önemli bir parçası olarak gören BBC, bu yıl yüzüncü yılını kutlayacak olmasından ötürü bu bölüme ayrı bir önem atfediyor gibi görünüyor.

Kaynak: Doctor Who’s Next 2022 Special Bids Adieu to Jodie Whitaker’s Doctor – Gizmodo