Skip to main content

DLD (Digital-Life-Design) konferansının bu yılki analizi Radian6 tarafından görsel bir şekilde yayınlandı. Yayınlanan infografikte, konferans boyunca en çok konuşulanları kişiler, konular ve bölgeler olarak ele alıyor. Tüm verilerini bahsedilme oranına…

DLD (Digital-Life-Design) konferansının bu yılki analizi Radian6 tarafından görsel bir şekilde yayınlandı. Yayınlanan infografikte, konferans boyunca en çok konuşulanları kişiler, konular ve bölgeler olarak ele alıyor.

Tüm verilerini bahsedilme oranına göre elde eden Radian6 Insights, konferansın en çok konuşulan başlıklarını şöyle sıralıyor: Sosyal medya, teknoloji, medya, pazarlama, bloglama, girişimcilik, iş dünyası, gazetecilik, Facebook ve internet startup’ları.

Konferans boyunca en çok bahsedilen kişi ise Twitter ve Square’in CEO’su ve kurucusu olan Jack Dorsey oldu.  Jack Dorsey’i takip eden isim ise Huffington Post Medya Grubu’nun genel yayın yönetmeni ve başkanı olan Arianna Huffington.  Avrupa haklar, adalet ve vatandaşlık bakanı Viviane Reding ise en çok konuşulan üçüncü isim oldu. Konferansın dördüncü en çok bahsi geçen ismi ise ‘Dijital Boğaz’ oturumunda yer alan Markafoni ortak kurucusu ve CEO’su Sina Afra olarak dikkat çekiyor.

Bölgesel olarak ele alındığında, konferans ile ilgili en çok paylaşım yapan bölgeler  (1.000-6.000 paylaşım ile) ABD ve Almanya oldu. Türkiye ise en çok paylaşım yapan bölgeler sıralamasında 500-1.000 paylaşım ile ikinci sırada yer aldı.