Skip to main content

Disney+, şifre paylaşım yasağının bu yaz uygulamaya konulacağını açıkladı.

Hatırlarsanız Disney+, Kanadalı aboneler için 1 Kasım’da şifre paylaşımını kısıtlamıştı. Platform şimdi ise bu uygulamayı genele yayma hazırlığında. Dün gerçekleştirilen kazanç açıklamasında Disney finans direktörü Hugh Johnston, “uygunsuz paylaşımdan şüphelenilen” Disney+ hesaplarına kendi aboneliklerini oluşturma seçeneğini göstereceklerini söyledi. Johnston, “Olağanüstü içeriğimizle mümkün olduğunca geniş bir kitleye ulaşmak istiyoruz. Genel müşteri deneyimini iyileştirmek ve abone tabanımızı büyütmek için bu yeni işlevi kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Disney ayrıca hesap sahiplerinin “ek ücret” karşılığında haneleri dışından kişileri eklemesine izin vermeye başlayacak. Ancak bunun ne kadara mal olacağı belirtilmedi.

Netflix’in şifre paylaşımından elde ettiği kârı ve abone büyümesine atıfta bulunarak ücretli paylaşımın kendileri için bir fırsat olduğunu belirten Johnston şunları söyledi: “Rakibimizin açıkça faydalandığı bir şeydir bu. Önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleştireceğimiz bazı çok spesifik aksiyonlarımız olacak.”

Bu yıl hem Disney Plus hem de Hulu, kullanıcıların aboneliklerini evleri dışındaki kişilerle paylaşmalarını yasaklayacak şekilde hizmet şartlarını güncelledi. Yeni şartlar 25 Ocak’ta yeni aboneler için geçerli olmaya başladı, ancak mevcut üyeler için 14 Mart’ta geçerli olacak.

Kaynak: Disney Plus will start its password-sharing crackdown this summer – The Verge