Skip to main content

Digital Age dergisi Nisan sayısında geçtiğimiz ay başladığımız ve sektörün önde gelenlerini konuk ettiğimiz Digitable buluşmalarına bu ay bir yenisini ekledik. Son zamanlarda yükselişte olan e.ticaret pazarının popüler iş modeli…

Digital Age dergisi Nisan sayısında geçtiğimiz ay başladığımız ve sektörün önde gelenlerini konuk ettiğimiz Digitable buluşmalarına bu ay bir yenisini ekledik. Son zamanlarda yükselişte olan e.ticaret pazarının popüler iş modeli ‘dikey e.ticaret’i masaya yatırdık. Ayrıca bu ay dergiyle birlikte ‘Sosyal Medya 2013’ ekini ve Türkiye Facebook nüfus sayımı haritasını bulabilirsiniz. 
Digital Age’in bu sayısında Digitable’da dikey e.ticaret konusunu geniş olarak ele alabilmek açısından kendi alanında uzmanlaşmış Türkiye’nin önemli dikey e.ticaret sitelerinin yöneticileri ile bir araya geldik. ‘E.alışverişe kadın eli değdi’ kapak konusunda ortaya çıkışını elektronik alışveriş pazarına modanın girmesine borçlu olan dikey e.ticaret sitelerinin hangi alanlara gidebileceğinden yapılan yatırımlarına kadar her şeyi konuştuk. 
Dergimize bu ay yeni bir Köşe Yazarı katıldı. Bu aydan itibaren Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Kaan Varnalı’nın dergimizde bir köşesi olacak. 
Derginin bu sayısında öne çıkan haber başlıkları arasında; Teknoloji devin Apple’ın düşüşe mi geçtiği yoksa rakiplerinin mi yükselişte olduğuna dair ‘Apple efsanesi bitiyor mu?’,  BT’de başarının önemli anahtarlarından biri: ‘Teknolojide yerelleşme’, Türkiye’den dünyaya açılan başarılı firmalar, teknoloji liderlerine göre ideal ofisin olmazsa olmazlarının ele alındığı ‘İdeal dijital ofis nasıl olmalı?’ yer alıyor. 
Digital Age Nisan sayısında ayrıca Türkiye’nin sosyal medya analizi ve bu yılın çok konuşulan sosyal medya kampanyalarına yer verdiğimiz ‘Sosyal Medya 2013’ ekini ve Türkiye Facebook nüfus sayımı haritasını bulabilirsiniz.