Skip to main content

Yazılım ve donanım çözümleri hizmeti sunan Medyasoft,  tablet bilgisayarlar için dijital yayıncılık eğitimine başlıyor. Medyasoft, Türkiye’de ilk kez hayata geçen Adobe Digital Publishing Suite ve Creative Suite dijital yayıncılık eğitimleriyle…

Yazılım ve donanım çözümleri hizmeti sunan Medyasoft,  tablet bilgisayarlar için dijital yayıncılık eğitimine başlıyor. Medyasoft, Türkiye’de ilk kez hayata geçen Adobe Digital Publishing Suite ve Creative Suite dijital yayıncılık eğitimleriyle yeni döneme hazırlık yapıyor.

Medyasoft’un tablet cihazlar için hayata geçirdiği Adobe dijital yayıncılık eğitim programı hakkında bilgi veren pazarlama direktörleri Sırma Erkan, “Tablet bilgisayarların ortaya çıkışıyla birlikte özellikle medyada yeni bir dönem başladı. Basılı mecralara göre yayıncıların okurlarına daha zengin bir içerikle ulaşmalarını sağlayan tablet yayıncılığı önümüzdeki yıllarında en önemli konularından biri olacak. Adobe dijital yayıncılık eğitimleriyle kurumların trendleri yakalamalarını ve gençlerimize yeni iş kapıları açmayı amaçlıyoruz. Dijital yayıncılık eğitimlerimizle kitap, dergi, gazete, yıllık, bülten, katalog ve tüm yazılı mecralar tablet dünyasında yerini kolayca alabilecek” diye konuştu.

Eğitimlerin Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli projelere imza atan kıdemli yazılım danışmanları tarafından verildiğini belirten ve 18 başlıkta tablet cihazlar hazırladıklarını söyleyen Erkan, “Dijital yayıncılık eğitimimiz bağımsız tasarımcılar, geleneksel medya yayıncıları, medya ajansları, dijital yayın üreten kişi ve kurumlar, şirketlerin pazarlama departmanı çalışanları ya da kurum içi yayıncılar gibi geniş bir kitleye hitap ediyor. Adobe Digital Publishing Suite eğitimi ile yayıncılar iPad, Kindle Fire, Android ve Blackberry Playbook gibi tablet cihazlara uygulamalar ve dijital yayınlar hazırlayabilecekler” dedi.