Skip to main content

Haftanın öne çıkan haberlerini bir araya getirdiğimiz dijitalde geçen hafta haberimizin yeni bölümü ile karşınızdayız

Bu hafta gündemin tepesinde YouTube Music, BonusFlaş ve 1 milyon kullanıcıyı geçen Scorp vardı.

  • YouTube Music uygulaması yayında. YouTube, kullanıcıların platformu müzik dinlemek için de çok yoğun olarak kullandığını fark etti ve YouTube Music isimli yeni bir uygulama yarattı. Uygulama standart bir müzik servisi gibi çalışıyor, kullanıcılar istedikleri şarkıcıları, albümleri, şarkıları arayabiliyor.
  • Garanti Bankası’nın yenilikçi kredi kartı Bonus, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran ve kredi kartı sektöründe bir ilk olan BonusFlaş uygulamasını kullanıma sundu. Uygulama iOS ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında kullanılabiliyor. BonusFlaş uygulamasıyla kampanya takibi, kart bilgileri sorgulama, limit artırım talebi, borç ödeme ve mobil ödeme gibi işlemler tek bir platform üzerinden, çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.
  • Son günlerin popüler uygulaması Scorp 1 milyon kullanıcıya ulaştı! Uygulama ile ilgili bir diğer gelişme ise Android uygulamasına çok beklenen video yükleme özelliğinin eklenmesi. Bu güncelleme ile birlikte Scorp içerik ortaklıklarını hızlandırmaya devam ediyor. Scorp, 15 saniyelik videolarını bu kez Okan Bayülgen ve Beyazıt Öztürk ile birlikte TV’ye getiriyor.
  • Starbucks dijital konseptli yeni kahve dükkanını Londra’da açtı. Dükkanda tamamen dijital sipariş sistemi ve kablosuz telefon şarj imkanı bulunuyor. Müşterilerden tablet ile alınan siparişlerin ödemesi ise Starbucks mobil uygulaması üzerinden kimseyle muhatap olmadan yapılabiliyor.
  • Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde görevli bilim adamları Dünya’ya benzeyen yeni bir gezegen bulduklarını duyurdu. Dünyaya 39 ışık yılı mesafede bulunan gezegene GJ 1132b adı verildi.
  • HTC’nin Android 6.0 Marshmallow yüklü yeni telefonu One A9  karbon gri ve gümüş renk seçeneklerinin her biri 2499 TL’lik fiyat etiketleriyle satışa sunuldu. Bordo rengin ne zaman geleceğiyse şu an için bilinmiyor.
  • Microsoft, Duygu Belirleme (Emotion Detection) servisini kullanıma sundu.   Micrososft bu uygulama ile bir fotoğrafta bulunan kişilerin yüz ifadelerinden ne hissettiklerini saptamayı amaçlıyor. Uygulama, bir fotoğraftaki ifadeden, sekiz duygudan hangisini ne oranda hissettiğinizi tahmin ediyor.