Skip to main content

Her hafta olduğu gibi bu hafta da haftanın öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Bakalım dijital dünyada geçen hafta neler yaşanmış? Videomuzu izleyebilirsiniz…

Haftanın öne çıkan haberlerini bir araya getirdiğimiz dijitalde geçen hafta haberimizin yeni bölümü ile karşınızdayız. Bu haftanın en dikkat çekici olaylarının en başında BTK’nın ilk kez Twitter’a verdiği 150.000 TL’lik ceza oldu. Yine dolu dolu geçirdiğimiz bir hafta sonrasında bakalım dijital dünyada geçen hafta neler yaşanmış.

#dijitaldegeçenhafta

  • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Twitter’a “terör propagandası” yapılan içerikleri kaldırmadığı gerekçesiyle 150,000 TL para cezası verdi.
  • Apple, 2015 yılının App Store’daki uygulamalar ve oyunlar arasındaki favorilerini belirlerdi. Best of 2015 listesinde, yayına girdiği ilk 10 günde 10 milyon aboneye ulaşan Periscope diğer tüm uygulamalara açık ara fark attı.
  • Uzun zamandır beklenen Steve Jobs’un yeni filmi vizyona girdi. Danny Boyle’un çektiği ilk filme göre çok daha güçlü bir kurgu ve oyucu kadrosuyla gelen filmde, teknoloji ve pazarlama dehasının yaşam öyküsü yeni bir perspektif ile beyaz perdeye aktarıldı.
  • YouTube, bu yılın en popüler videolarının yer aldığı listeyi açıkladı. YouTube Rewind sayfasında yılın en popüler videolarına yer veren YouTube, izlenme ile paylaşım oranı, beğeni düzeyi ve arama sonuçları gibi kriteler göz önüne alarak yılın listesini belirledi.
  • Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta kullanılan, sevilen özelliği 3D Touch, Instagram ile Android platformlarına geldi.
  • Müzik ile ilgili 2015 yılının EN’lerini paylaşan Spotify, 2015’te en çok dinlenen sanatçıları, albümleri ve parçaları interaktif olarak hazırladığı Year In Music sayfasından paylaştı.
  • Huawei, ve 3M Türkiye’nin yeni genel müdürleri kamuoyuna duyuruldu.