Skip to main content

Her hafta olduğu gibi bu hafta da haftanın öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Bakalım dijital dünyada geçen hafta neler yaşanmış? Videomuzu izleyebilirsiniz…

Haftanın öne çıkan haberlerini bir araya getirdiğimiz dijitalde geçen hafta haberimizin yeni bölümü ile karşınızdayız. Bu haftanın en dikkat çekici olaylarının en başında Mark Zuckerberg’in Facebook hisselerinin %99’unu bağışladığını açıklaması oldu. Yine dolu dolu geçirdiğimiz bir hafta sonrasında bakalım dijital dünyada geçen hafta neler yaşanmış.

#dijitaldegeçenhafta

 

  • Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kendi hesabından eşi Priscilla’nın doğum yaptığını duyurduktan sonra, hisselerinin %99’unu hayır amacıyla bağışlayarak dünya basınının gündemine oturdu.mark zuckerberg max
  • Türk Telekom Türkiye’de parmak izi okuyucusuna sahip ilk akıllı telefonu TT175’i duyurdu.
  • Amazon Web Services Türkiye’de bulutun büyümesine destek vermek için Türkiye ofisini açtı. Şirketin İstanbul ofisi start-up tipi şirketlerden ülkenin en eski ve en köklü işletmelerine kadar Türkiye’de birçok kuruluşun AWS Cloud’a geçişine destek verecek.
  • Facebook, kullanıcılarının yaşamlarını yayınlamasını sağlayacak canlı video akışı ve kolaj resim hizmetini tanıttı. Periscope’a rakip olarak gösterilen yeni uygulama sayesinde 1.4 milyar Facebook kullanıcısı artık canlı yayın ile etkileşimde bulunabilecek.
  • Dünyanın en büyük şehirler arası yolculuk paylaşım ağı BlaBla Car Güney Amerika’daki ilk pazarı, Brezilya’da faaliyete başladığını açıkladı. BlaBlaCar ile Brezilyalı üyeler, şehirler arası yolculuklarda hesaplı ve sosyal yolculuk yapabilme imkanı bulabilecek.
  • İnternet reklamlarında Flash hakimiyetinin sona ermesinin ardından Adobe, Flash Professional aracının ismini Animate CC olarak değiştireceğini açıkladı. Animate CC’nin “HTML 5 içerik geliştirmek için Adobe’un önde gelen web animasyon aracı” olacağını söyleniyor.