Skip to main content

Digiturk’un sponsor olduğu, ‘Fransız Filmleri Festivali’ Türkiye’den Türkçe altyazı ile takip edilebilecek. Digiturk, 17 Ocak – 17 Şubat 2013 tarihleri arasında, üçüncüsü düzenlenecek olan uluslararası online Fransız Filmleri Festivali’ni (My…

Digiturk’un sponsor olduğu, ‘Fransız Filmleri Festivali’ Türkiye’den Türkçe altyazı ile takip edilebilecek.
Digiturk, 17 Ocak – 17 Şubat 2013 tarihleri arasında, üçüncüsü düzenlenecek olan uluslararası online Fransız Filmleri Festivali’ni (My French Film Festival) destekliyor. Türkiye’deki festival izleyicileri filmleri, myfrenchfilmfestival.com/tr adresinden ücretsiz olarak, Türkçe ve İngilizce altyazılı izleyebilecek. 
Festivalde 10 uzun, 10 kısa, 3 de festival yarışması dışı olmak üzere 23 film gösterimi yapılacak. 
Alışılmadık konsept
Festival, izleyiciler için interaktif bir izleme ortamı oluşturuyor ve Fransız film tutkunlarına filmleri site üzerinde oylama imkanı sunuluyor. Oylamanın ardından, jürinin de değerlendirmesi sonrası festivalde gösterilen filmlere ödüller dağıtılacak. 
Fransız Filmleri Festivali, Fransız sinemasını dünyaya tanıtmak ve Fransız sinemasına olan tutkuyu dünya çapındaki internet kullanıcıları ile paylaşmayı sağlayan alışılmamış bir konsepte sahip. Festival üçüncü yılında Digiturk’un desteğiyle Türkçe de takip edilebilecek.