Skip to main content

16 Nisan’da “Future For All” temasıyla gerçekleşecek olan Digital Age Summit bu yıl “Design Thinking for Blockchains” isimli kapsamlı bir blockchain workshop’una ev sahipliği yapacak.

Vakıfbank ana sponsorluğunda bu yıl 13. kez gerçekleşecek olan Digital Age Summit bir kez daha dijital dünyanın en yaratıcı isimlerinin fikirlerine ev sahipliği yapacak. Etkinlik yapay zekâdan nesnelerin internetine kullanıcı deneyiminden algoritmalara kadar birçok önemli konu ve yıldız ismi katılımcıları ile buluşturacak. 16 Nisan’da UNIQ İstanbul’da, “Future For All” temasıyla gerçekleşecek olan etkinlik bu yıl “Design Thinking for Blockchains” isimli çok özel bir workshop’a da ev sahipliği yapacak.

Blockchain alanında güçlü bir temel, yaratıcı bir vizyon ve pratik beceriler kazanmak ister misiniz?

Blockchainde yatırım platformu geliştirme konusunda faaliyet gösteren Patara Labs Kurucu Üyeleri Engin Erdoğan ve Burak Arıkan tarafından verilecek workshop, blockchain teknolojisinin temellerini anlamak ve açtığı yeni fırsat alanlarını keşfetmek isteyenler için düzenlenecek. Bir günlük atölye çalışması şeklinde gerçekleşecek workshop, katılımcılarına blockchain alanında güçlü bir temel, yaratıcı bir vizyon ve pratik beceriler kazandıracak. Workshop kapsamında “Bitcoin teknolojisi tam olarak nasıl çalışıyor?”, “Akıllı sözleşmeler, dijital para alışverişinin ötesinde yeni nesil uygulamalara nasıl imkan veriyor?”, “Merkezi sistemlerin hakimiyetini kaybedeceği bir dünyada yeni fırsatları keşfetmek için nasıl yaratıcı düşünebilir ve yeni kripto-projeleri geliştirebiliriz?” sorularına cevaplar verilecek.

Katılım için Blockchain ya da programlama konusunda deneyim şart değil 

Katılım için blockchain ya da programlama konusunda deneyimin şart olmadığı atölye; temel blockchain kavramları ve işleyişinin anlatıldığı “Kavrayış”, Design Thinking Blockchains metodunun anlatılacağı “Uygulama” ve her grubun kendi çalışmasını sunacağı “Sunumlar & Tartışma” olmak üzere üç bölümden oluşacak.

Workshop kurum içinde girişimciler ya da yeni girişim düşünenler, kendi projelerinde blockchain kullanmak isteyenler, yatırımcılar ya da yatırımcı olmak isteyenler için oldukça faydalı olacak. Aynı zamanda kripto varlıkları borsadaki pazar/fiyat dinamiklerinin ötesinde anlamak ve değerlendirmek isteyenler, yaratıcı düşünen tasarımcı, programcı ve iş geliştirenler ve blockchain mekanizmalarını temelden anlayarak çalışmalarına başlamak isteyenlere kılavuz niteliği de taşıyacak.

Detaylar ve bilgi için; digitalagesummit.com/blockchain-workshop