Skip to main content

Digilogue Summit- Future Tellers’18, 19-20 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

Zorlu Holding’in Zorlu PSM ile birlikte hayata geçirdiği Digilogue’un her yıl gerçekleştirdiği Digilogue Summit- Future Tellers’18, 19-20 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek. “Yeni Öğrenme” (Kişi ve/veya Makine), “Veri Çağında Profil Oluşturma”, “Toplum ve Kültür Üzerinde Algoritmaların Etkisi”, “Dijital Alanlarda Kullanıcının Gizlilik ve Yasal Hakları ile Özgürlükleri” alanında üreten, öğreten ve araştıran isimler Digilogue Summit – Future Tellers’18’de bir araya gelecek.

27 Eylül’de Walt Disney Concert Hall’de sergilenecek “WDCH Dreams” isimli görsel-işitsel performansının ardından zirvede konuşmacı olacak, çağımızın önemli yeni medya sanatçılarından biri olan Refik Anadol; openFrameworks gibi açık kaynak sanat mühendisliği araçlarına katkıda bulunan Kyle Mcdonald; kod ve sanatın kesiştiği konular üzerine atölye çalışmaları yapan ve dersler veren Gene Kogan; teknolojinin sosyal ilişkilerimize olan etkilerini sanatsal projelere dönüştüren Lauren McCarthy; kendisini yeni bir ifade ve oyun tarzları keşfetmeye adayan yeni medya sanatçısı Zach Lieberman ve daha birçok sanatçı, akademisyen ve iş insanı Digilogue Summit – Future Tellers’18’de yer alacak.

19 – 20 Ekim tarihlerinde 3. kez Zorlu PSM’de gerçekleşecek Digilogue Summit – Future Tellers’18, sanatın geleceğine ışık tutan ve teknolojinin sosyokültürel yansımalarını merkezine alan konuşmacılara iki gün boyunca ev sahipliği yapacak. Etkinliğin ilk gününde paneller ve konuşmalar yer alırken; 2. gününde atölye çalışmaları yapılacak.

Sanatın ve teknolojinin izinde; Refik Anadol
Çağımızın önde gelen yeni medya sanatçılarından biri olan Refik Anadol, “Infinity Room” isimli projesiyle Türkiye’de ilk kez 2015 yılında gerçekleşen Zorlu PSM ev sahipliğindeki “40 metre // 4 duvar // 8 küp” sergisinde yer aldı. 2016 ve 2017 yıllında Digilogue Summit – Future Tellers’ta konuşmacı olarak sanat ve teknoloji meraklılarının karşısına çıkan Refik Anadol, bu sefer 27 Eylül’de Walt Disney Concert Hall’in büyüleyici mimari üzerinde sergilenecek “WDCH Dreams” isimli görsel-işitsel performansının ardından Digilogue Summit – Future Tellers’18’e konuk olacak. Los Angeles Philharmonic’in 100 yıllık tarihindeki milyonlarca fotoğraf, basılmış programlar, ses ve video kayıtlarından oluşan 44.5 terabyte’lık devası bir datayı yorumlayarak eşsiz bir çalışmaya imza atmaya hazırlanan Refik Anadol, “Teknoloji, insanlığın aynasıdır.” söyleminin temelini oluşturan konuşmasıyla zirve takipçilerinin karşısına çıkacak.