Skip to main content

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Bayazıt, bayrağı Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru’ya devretti.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Gençlerin sosyal sorunlara çözüm üreten projelerini desteklemek amacıyla 2002 yılında kurulan TOG’un yönetim kurulu başkanı seçilen Didem Duru şunları söyledi;

“2015 yılından bugüne önce destekçi ve gönüllü, ardından mütevelli heyet ve yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğum TOG’da şimdi de yönetim kurulu başkanı olarak çalışacağım için çok heyecanlıyım. Gençleri güçlendirerek enerjilerini sosyal faydaya dönüştürmeleri amacıyla 18 yıl önce kurulan TOG’un, içinde bulunduğumuz bu özel dönemde yapacak çok işinin olduğunun bilincindeyim. Kimliği, düşüncesi, yaşam tarzı, siyasi görüşü, hayata bakışı veya fikirlerine bakmadan bir arada olan, projeler üreten tüm toplum gönülleri ile gurur duyuyorum ve gençlerin toplumun daha gelişmesine katkıda bulunmak için ellerinden geleni yapacaklarına yürekten inanıyorum.”

Didem Duru, yaklaşık 25 yıllık iş deneyimi boyunca, Finansbank, IBM ve Dell’de çeşitli yöneticilik ve ülke genel müdürlüğü pozisyonlarında çalıştı. Dell’de Avrupa Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde özel müşteri deneyimleri alanında görev aldı. Nisan 2019’dan bu yana Cisco Türkiye’nin Ülke Genel Müdürü olarak görev yapan Duru, TOG’daki görevinin yanı sıra TÜBİSAD yönetim kurulu üyesi ve WTECH kurucu üyesi olarak çalışmalarını sürdürüyor.