Skip to main content

DgpaysIT’de genel müdür olarak görev yapacak isim belli oldu.

Fintek sektöründe faaliyet gösteren Dgpays’in iştiraki DgpyasIT’de yeni bir atama gerçekleşti. Finansal teknolojiler ve dijital bankacılık sektörlerinde teknoloji ve hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet gösteren DgpaysIT’nin genel müdürlüğüne Melih Murat Ertem atandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun olan Melih Murat Ertem, daha sonra Bilgi Üniversitesi’nde e-MBA yüksek lisans programı ile Harvard Business School Genel Yönetim programlarını tamamladı.

Kariyerine 1996 yılında İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde yazılım uzmanı olarak başlayan Melih Murat Ertem, 2005 yılında aynı birimde müdür yardımcılığı görevine getirildi. 2008 yılında İş Bankası BT Ürün ve Hizmet Teslim Birim Müdürü, 2010 yılında ise Bölüm Müdürü olarak atanan Ertem, 2012’de İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 2016’da ise Softtech Yazılım Teknolojileri şirketinde Genel Müdür olarak görev almaya başladı. 2022 tarihine kadar şirketin iş süreçlerine liderlik eden Melih Murat Ertem, Hayat Finans’ta 2022’de Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.