Skip to main content

Dünyanın önemli hosting sağlayıcılarından biri olan STRATO, Türkiye hosting pazarına girdiklerini duyurdu

STRATO, Deutsche Telekom iştiraki olan firma ürünlerini www.strato.com adresinde Türkçe olarak sunmaya başladı. 18 yılı aşkın hosting tecrübesi kurulduğu tarih olan 1997’den kısa bir süre sonra hosting dünyasında önemli bir yere gelen STRATO, Türkiye pazarında. Deutsche Telekom kardeş kuruluşu olan STRATO’yu hizmet verdiği pazarlarda başarıya götüren en önemli etken her şeyden önce en iyi fiyat-performans dengesini sunma stratejisi olarak öne çıkıyor.

Dr. Christian Böing CEO STRATO AG

Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan STRATO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Christian Böing,”Dünya çapındaki ilk hosting portalımızı İstanbul’da tanıtmaktan çok mutluyuz. Türkiye’de başarılı olacağımıza inanıyoruz, çünkü büyümeyi getiren faktörlerin farkındayız: Uygun fiyatlar, yüksek veri güvenliği ve 18 yılı aşkın hosting tecrübesiyle müşterilerimize önemsedikleri her şeyi sunarak, Almanya, Hollanda ve İspanya gibi doymuş hosting pazarlarında bile büyümeye devam ediyoruz” dedi.

Türkiye’de hızlı bir büyüme amaçlayan STRATO, burada tam bir ürün portföyü sunuyor.
STRATO, sadece uygun fiyatları değil, diğer hosting sağlayıcılarının sunmadığı birçok fonksiyonu
da beraberinde getiriyor.

Bu fonksiyonlara örnek olarak şu hizmetler sayılabilir:
– .com alan adları için ilk yıl 0,96 $ karşılığında e-mail fonksiyonu ve internet kartviziti
– Esnek ayarlanabilen posta kutusu boyutuna sahip e-mail paketleri
– Pakete dahil alan adı, sınırsız trafik ve sınırsız web sayfası sunan hosting, hazır websitesi ve WordPress paketleri
– 300’ü duyarlı tasarım olan yaklaşık 500 şablon içeren hazır websitesi
– Güvenli çevrimiçi depolama alanı HiDrive: Dropbox’tan daha hesaplı ve SMBFTP, FTPS, WebDav, SFTP gibi çok çeşitli protokollerle birlikte
– Sanal sunucular ve yüksek performanslı kiralık sunucular, sınırsız trafik, IPv6 destekli üstün donanım

Yüksek veri güvenliği
STRATO, 2004 yılından bu yana yılda bir kez gönüllü olarak bilgi işlem merkezlerinin uluslararası ISO 27001 standardına göre TÜV tarafından denetlenmesini sağlamakta ve her üç yılda bir sertifikasını yenilemektedir. TÜV sertifikası, bu tarihten beri STRATO bilgi işlem merkezlerindeki verilerin kullanılabilirliğinin, bütünlüğünün ve gizliliğinin güvencesidir. ISO 27001, STRATO gibi kuruluşlardan düzenli aralıklarla denetlemeye tabi tutulan çok sayıda teknik ve yapısal güvenlik önlemleri talep etmektedir. Bu önlemlerin içinde diğerlerinin yanı sıra giriş ve erişim kontrol sistemleri, kesintisiz güç kaynakları, yangından korunma ekipmanları ve en yeni güvenlik gereksinimleri doğrultusunda yapılan düzenli analizler yer almaktadır.