Skip to main content

DEİK, Web 3.0 Blockchain Komitesi’ni kurdu. Roofstacks Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu ise Başkan olarak görevlendirildi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu – DEİK, Blockchain ve Web 3.0 teknolojileri etkisi ile değişen dünya düzenine en üst düzeyde uyum göstermek ve öncülük etmek amacıyla, Web 3.0 Blockchain Komitesi’ni kurdu. Roofstacks Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu ise başkan olarak görevlendirildi.

İş dünyasındaki kullanım örnekleri giderek artan bu yeni teknolojilerin Türkiye’de en doğru şekilde ele alınması için harekete geçmeyi hedefleyen Web 3.0 ve Blockchain Komitesi, ayrıca uygulanabilir yol haritaları oluşturulmasını amaçlıyor.

Türkiye’nin ekonomik büyümesini destekleyen bir platform olarak faaliyet gösteren DEİK’in bu hamlesi Web 3.0 ve blockchain teknolojilerinin ivmesini Türkiye’deki ekosisteme etkili şekilde taşıyabilir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin bu alanlarda dünyada öncü bir yer edinmesini destekleyebilir.

2015 yılından itibaren turizm, fintech, oyun ve metaverse alanlarında teknolojiler üreten Roofstacks’ın Kurucu ve CEO’su Burak Soylu yaptığı açıklamada, “DEİK Yönetiminin ortaya koyduğu vizyoner yaklaşımla oluşturulan komitenin ülkemiz için çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin hem coğrafyamızda hem de globalde Web 3.0 ve blockchain teknolojileriyle oluşturacağı uygulama örnekleri ve regülasyonlarla öncülük etmesinin yolunu da açmış oluyoruz. Teoride değil hem iş yapışımızı hem de ticari getiriyi pozitif etkileme potansiyeli yüksek bu teknolojilerin farkındalığını ve uygulamalarını artırmak benim de önceliğim olacak. DEİK Web 3.0/Blockchain Komite Başkanlığı görevimde de ülkemizin bu alanda ilerlemesi adına tüm gücümle çabalayacağım” ifadelerini kullandı.