TEKNOLOJİ

DigitalAge | 25.12.2012 - 16:27

degisimicinbagis.org yayında

Bağışçılık alanındaki kapsamlı site degisimicinbagis.org açıldı Değişim için Bağış projesi kapsamında ’93 yılından beri varlığını sürdüren TÜSEV(Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı ), bireyler, vakıflar, şirketler ve yerel grupların bilinçli seçimler doğrultusunda bağışçılık uygulamalarına şekil verebilmeleri için bilgi, haber, iyi uygulama, tavsiye ve yayın paylaşımına yönelik, bağışçılık ile ilgili kapsamlı online kaynak olan degisimicinbagis.org internet sitesini hizmete açtı. Bireyler, şirketler, vakıflar […]

Bağışçılık alanındaki kapsamlı site degisimicinbagis.org açıldı
Değişim için Bağış projesi kapsamında ’93 yılından beri varlığını sürdüren TÜSEV(Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı ), bireyler, vakıflar, şirketler ve yerel grupların bilinçli seçimler doğrultusunda bağışçılık uygulamalarına şekil verebilmeleri için bilgi, haber, iyi uygulama, tavsiye ve yayın paylaşımına yönelik, bağışçılık ile ilgili kapsamlı online kaynak olan degisimicinbagis.org internet sitesini hizmete açtı.
Bireyler, şirketler, vakıflar ve yerel grupların bilinçli seçimler doğrultusunda bağışçılık uygulamalarına şekil verebilmeleri için bilgi, haber, iyi uygulama, tavsiye ve yayın paylaşımına yönelik, bağışçılık ile ilgili önemli bir referans noktası olma özelliği taşıyor.
Bağışçıların, belli bir hedef doğrultusunda ve sistemli olarak bağış yaparak birbirinden habersiz, ve gelen taleplere yanıt niteliğindeki düzensiz bağışlara oranla daha etkili sonuçlar aldıkları kabul ediliyor.
‘Değişim için Bağış’ projesi hakkında
TÜSEV, Türkiye’de bağışçılık kültürünü teşvik etme ve stratejik bağışçılığı teşvik eden bir altyapı geliştirme amacıyla, C.S. Mott Foundation ve Turkish Philanthropy Funds (TPF) desteğiyle, Aralık 2011 yılından beri Değişim için Bağış projesini yürütüyor. Bu proje ile bireysel ve kurumsal bağışçılardan sivil toplum kuruluşlarına kaynak aktarımının artmasına katkıda bulunacak savunuculuk araçları ve pratik bilgi kaynakları oluşturmaya; ve ‘bağışçılar vakfı’ kavramının bilinirliğinin ve bu modelin hayata geçirilmesi için yerel grupların kapasitelerini artırmaya çalışıyor.