Skip to main content

Defne, GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde sosyal medyaya yeni bir bakış getirdi GSM operatörlerine sunduğu VAS (katma değerli servis), mesajlaşma, IN (Akıllı Şebeke) servisleri gibi telekom çözümleriyle dünya çapında birçok projeye…

Defne, GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde sosyal medyaya yeni bir bakış getirdi
GSM operatörlerine sunduğu VAS (katma değerli servis), mesajlaşma, IN (Akıllı Şebeke) servisleri gibi telekom çözümleriyle dünya çapında birçok projeye imza atan Defne, bu yıl da GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde yedinci kez katılarak yeni ürünleriyle pazar payını genişletti. Özellikle sosyal medyayı destekleyen yeni çözümlerini Telekom dünyasına sunan Defne, sektörden büyük firmalarla yoğun görüşmeler sürdürerek yeni çözüm ortaklıkları sağladı.
Yeni çözümleri
Katma değerli servisler alanında çözümler sunan Defne, Mobil Dünya Kongresi’nde ‘Outbound IVR & Campaign Management Platform’, ‘Bulk Messaging Platform’ gibi mobil pazarlama çözümlerinin yanı sıra, günümüzün trendi sosyal medyaya yönelik çözümlerini de sundu. 
Sosyal medya alanında Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine sesli mesaj veya yazılı mesaj bırakma ve alma imkânı sunan ‘Social Media Services Gateway’ çözümü ile akıllı telefon sahibi olmayan aboneler de rahatlıkla bu servis aracılığıyla mobil ortamda sosyal medya sitelerini kullanabilecek.
Defne ayrıca abone yurtdışı kullanıma (roaming) açık iken çok daha uygun ücretlerle konuşturmayı sağlayan ‘Seamless Roamer Callback’ çözümünü ve ‘Auto CallBack’ gibi ulaşılamayan abonelere ulaşılabilir olduğu durumda, otomatik olarak çağrı yaparak çağrıyı tamamlayan yenilikçi başka bir çözümünü de Barselona’da tanıttı. 

Tüm dünyada mobil operatörler tarafından, belirli çözümlerde öncelikli olarak tercih edilen bir çözüm sağlayıcı olmayı hedeflediklerini belirten Defne Bilgi İşlem Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Haliloğlu, dünyanın gündeminde oldukça büyük yer alan sosyal medyanın 2013 yılında Defne’nin de projeleri arasında yerini aldığını vurguladı.