Skip to main content

DALL-E tarafından oluşturulan görselleri ChatGPT üzerinde düzenlemek artık mümkün.

Hatırlarsanız OpenAI’ın yapay zekâ destekli görsel oluşturma aracının en son sürümü olan DALL-E 3’ün ChatGPT Plus ve Enterprise müşterilerinin erişimine açıldığını aktarmıştık.

Şimdi ise yeni gelen güncellemeyle birlikte DALL·E tarafından oluşturulan görselleri doğrudan GPT-4 destekli ChatGPT’de düzenlemek mümkün hale geldi.

Artık hem web’de hem de mobilde iOS ve Android üzerinden ChatGPT’de DALL-E’yi kullanırken görsel düzenleme araçları yer alacak.

Bununla birlikte DALL-E artık Android’in yapay zekâ tarafından oluşturulan duvar kâğıdı komutlarından farklı olarak, görsel oluşturmaya ilham vermek için önceden ayarlanmış stil önerileri de sunmaya başlıyor.

OpenAI, ChatGPT’ye gelen yeni görsel düzenleme özelliğini X hesabından paylaştığı videolar ile duyurdu. Şirketin paylaştığı ilk videoda, bir kullanıcı “İyi ki doğdun diyen tatlı bir poodle oluştur” komutunu veriyor. Ve DALL-E kafasında parti şapkası ve boynunda da ‘Happy Birthday’ yazan tasması olan poodle cinsi bir köpek oluşturuyor. Ardından kullanıcı seçtiği görsele tıklıyor, ekranın sol kısmında görseli genişletiyor ve üst panelde solda yer alan fırça simgesine tıklıyor. Köpeğin kafasının sağını ve solunu fırçalıyor ve “Fiyonk ekle” komutunu giriyor. Daha sonra DALL-E, kullanıcının işaretlediği bölgeye kırmızı fiyonklar ekliyor. İkinci videoda ise, stil örnekleri gösteriliyor.

Kaynak: DALL-E now lets you edit images in ChatGPT – The Verge