Skip to main content

Yeni nesil ‘CC’ ( Creative Cloud)masaüstü uygulamalarındaki güncelleme, yayın alanında yeni geliştirmeler ve sanal topluluk özelliği getiriyor.  Adobe, bugün yaptığı bir açıklamayla yaratıcılık yazılımı Adobe Creative Cloud’un yeni güncellemesini kullanıma sundu. …

Yeni nesil ‘CC’ ( Creative Cloud)masaüstü uygulamalarındaki güncelleme, yayın alanında yeni geliştirmeler ve sanal topluluk özelliği getiriyor. 

Adobe, bugün yaptığı bir açıklamayla yaratıcılık yazılımı Adobe Creative Cloud’un yeni güncellemesini kullanıma sundu. 
Yeni Creative Cloud sürümüyle dosyalar Mac OS, Windows, iOS ve Android üzerinde depolanıp paylaşılabiliyor. Ayrıca, yaratıcı kişilerin dünyanın önde gelen sanal topluluğu ‘Behance’, yeni sürümle birlikte Creative Cloud’a entegre edildi. Kullanıcılar bu özellik sayesinde bu topluluğun dünyanın dört bir yanındaki üyelerine işlerini sergileyebilecek, onlarla fikir ve görüş alışverişi yapabilecekler. 
Yeni güncelleme, masaüstü, bulut ve mobil cihazlar arasında her türlü dosya ve özellik paylaşımına olanak sağlıyor. Örneğin, bir tasarımcı iPad’iyle bir fotoğraf çekebilir, Photoshop Touch kullanarak hareket halindeyken fotoğraf üzerinde rötuş yapabilir. Ardından bulut üzerinden dosyaya erişerek Mac veya Windows PC’sinde Photoshop CC kullanarak fotoğraf üzerinde daha fazla düzeltme yapıp, görseli daha da güzelleştirebilir. Tasarımcılar bu teknoloji ile; görüntülemek, yüklemek veya yorum paylaşımı için dosya gönderimi yapabiliyorlar. Şahıs üyelere 20 GB depolama alanı tahsis ediliyor.