Skip to main content

CoderDojo ile çocuklar ve gençler Şubat tatilinde kod yazmayı öğreniyor

Geleceğin dilini geleceğin nesline öğretme misyonu taşıyan CoderDojo, İrlanda çıkışlı bir sosyal girişim. Tamamen gönüllülerle ve ücretsiz yapılan derslerle ilerleyen bu hareket hızla büyüyor. Bugün 27 ülkede 220’den fazla CoderDojo organizasyonu var ve nihayet Türkiye de onlardan biri.

Stage-Co’nun organizasyonu ile Türkiye’de de başlayan CoderDojo, 6-17 yaş arası meraklı çocuklar ve gençlere bilgisayar kodu yazmayı, basit programlar yapmayı, yaşlarına uygun ve eğlenceli şekilde öğreten bir sosyal hareket.

CoderDojo İstanbul

CoderDojo İstanbul, 27 Ocak ve 7 Şubat tarihleri arasında, haftaiçi saat 10:00 – 12:00 arasında, Karaköy’de bulunan Yazane ofisinde gerçekleşecek ve katılım ücretsiz olacak. Öğrencilerin yanlarında laptop bilgisayarlarını getirmeleri yeterli. 6 yaş ve üzerindeki meraklı bütün çocuk ve gençlere açık CoderDojo’ya, 12 yaştan küçüklerin yanlarında bir büyük ile gelmeleri gerekiyor.

Dersler, Şubat tatilinden sonra da her hafta Cumartesi günleri devam edecek. CoderDojo İstanbul’u, kısa süre içinde İzmir, Eskişehir ve Ankara da takip edecek.

CoderDojo’nun diğer şehirlerde başlayacak etkinlikleri ve duyuruları için CoderDojo Türkiye Facebook sayfasından bilgi alabilirsiniz.