Skip to main content

Çocuktan Al Haberi’nin minik yıldızları, geleceğin teknolojilerine dair sorularımızı yanıtladı.

Digital Age tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen, Türkiye ve dünyadan önemli isimleri bir araya getiren Digital Age Summit 2018’de; dijitalleşme, teknolojik gelişim ve yeni iş modellerinin etkileri ‘güven’ teması çerçevesinde ele alınıyor. Digital Age Summit kapsamında, çocukların gözünden teknolojinin geleceğiyle ilgili keyifli bir video hazırlandı. Ekranların sevilen programı Çocuktan Al Haberi’nin minik kahramanlarının cevapladığı sorular, izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

Digital Age Summit’in medya ana sponsoru Ciner Medya Grubu’nun desteğiyle Çocuktan Al Haberi programının sevimli çocuklarına teknolojiyle ilgili çeşitli sorular yönetildi. “Her dediğini yapan robot bir köpeğin olsun ister miydin?”, “Bizi her yere götürebilecek süper ayakkabılarımız olsa nasıl olurdu?”, “İnsan hafızası yedeklenebilir mi?”, “Robot öğretmen ister miydin?” gibi sorulara eğlenceli cevaplar veren Ebrar Demirbilek, Arda Şahin, Nisan Aktaş, Sarp ve Kuzey Demirel, teknoloji konusunda bildiklerini ve olmasını istediklerini dile getirdi.

Digital Age Summit’18 için geri sayım başladı!

8 Mayıs Salı günü Four Seasons Bosphorus İstanbul’da gerçekleşecek olan Digital Age Summit 2018 konuşmacıları arasında blockchain’den yapay zekâya, kişisel verilerin kullanımından IoT’ye pek çok konuyu ‘güven’ kavramının penceresinden bakarak yorumlayacak; Nassim Nicholas Taleb, Tamara McCleary, Vlad Trifa, Varol Akman, Peter Pomerantsev, Jon von Tetzchner ve Asi Burak gibi yetkin isimler yer alıyor.

Ana konferansın yanı sıra bir dizi yan etkinlik ve buluşmanın da gerçekleştirileceği etkinlikte, kurum içi inovasyon ve veri odaklı pazarlamayı konu alan iki farklı seminerde, katılımcılar en önemli trendleri global ve yerel vaka incelemeleri eşliğinde dinleme fırsatı elde edecek. Katılımcılar ayrıca marka güvenliğinden müşteri yolculuğu haritalamasına, veri stratejisinden hızlı prototiplemeye kadar birçok güncel başlığı konu alan workshop’ları takip edebilecekler.

Digital Age Summit 2018 konuşmacılarını görmek için buraya tıklayabilir, program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz…