Skip to main content

Google, çocuklardan beklediği doodle’ların bu yılki temasını belirledi. 2008 yılında başlayan Google’ın Doodle özelliği için her sene düzenlenen çocukların katıldığı doodle oluşturmada bu seneki tema belli oldu. Çocukların yaratıcı hayalgüçlerini ön…


Google, çocuklardan beklediği doodle’ların bu yılki temasını belirledi.
2008 yılında başlayan Google’ın Doodle özelliği için her sene düzenlenen çocukların katıldığı doodle oluşturmada bu seneki tema belli oldu. Çocukların yaratıcı hayalgüçlerini ön plana çıkarmalarının beklendiği bu yılki tema ‘Şimdiye kadarki en iyi günüm’ (My best day ever). 
Branding Magazine’in haberine göre; Amerika’da anaokulundan 12’nci sınıfa kadar olan öğrenciler, Google’ın doodle için açtığı bu etkinliğine davet ediliyor.
Kazanan 30 bin dolarlık bir eğitim bursunun ve 50 bin dolarlık teknoloji hibesinin sahibi olacak. Ayrıca, seçilen doodle milyonların göreceği Google’ın ana sayfasında yer alacak.
Jüri, Katie Couric, Brian Henson, Chric Sanders gibi ünlü isimlerden oluşuyor. Jüri, 250 eyaletten katılanların işlerini Mayıs ayında online bir galeride değerlendirecek. Yarışmanın kazananı 22 Mayıs’ta belli olacak. 
Doodle 4 Google’a buradan ulaşabilirsiniz.