Skip to main content

Borusan Kültür Sanat ve Karnaval.com, klasik müzik radyo yayıncılığı alanına yeni bir soluk getiriyor Ülkemizin önde gelen kültür ve sanat kurumlarından Borusan Kültür Sanat ve Karnaval.com işbirliğiyle hayata geçirilen Borusan…

Borusan Kültür Sanat ve Karnaval.com, klasik müzik radyo yayıncılığı alanına yeni bir soluk getiriyor
Ülkemizin önde gelen kültür ve sanat kurumlarından Borusan Kültür Sanat ve Karnaval.com işbirliğiyle hayata geçirilen Borusan Klasik, 17 Ocak Perşembe akşamı BİFO’nun efsanevi piyano ikilisi Katia ve Marielle Labèque ile verdiği ‘Kentin Karmaşasında İki Piyano’ konseriyle yayınına başladı. 
Temelleri yaklaşık 1 yıl önce atılan Borusan Klasik projesini hayata geçirmekteki en önemli motivasyonlarının Türkiye’de klasik müzik radyo yayıncılığı alanındaki eksiklik olduğunu dile getiren Borusan Kültür Sanat Genel Müdürü Ahmet Erenli: “İstanbul’da bilet alarak konsere gelen yaklaşık 30 bin klasik müzik dinleyicisi var. Biliyoruz ki konserlere gelemediği halde klasik müziği seven veya sevme potansiyeli olan bir genç nüfus da var. Bu nedenle gerek Borusan Klasik’in yayın yaptığı platform ile gerekse programlarımızla, hayatında bu türü hiç dinlememiş veya konserine gitmemiş insanlara ulaşarak klasik müzik sevgisini yayma şansımız olacak” dedi.

Karnaval.com CEO’su Ali Abhary de Borusan Klasik ile ilgili yaptığı açıklamada “Karnaval.com olarak amacımız dinleyicilerimize zengin bir radyo deneyimi yaşatmak. Dinleyicilerimize sunduğumuz müzik yelpazesini genişletmek için klasik müziğe radyolarımız arasında yer vermeyi çok istiyorduk.” dedi.
 
‘Klasik her yerde’ sloganıyla yola çıkan Borusan Klasik’e, www.karnaval.com internet sitesi üzerinden iPhone App Store ve Blackberry App World’de yer alan ‘Karnaval’ isimli uygulamadan 7 gün 24 saat ulaşılabiliyor.