Skip to main content

  yumurtaliekmek.com 6 – 14 yaş aralığındaki çocuklar için oluşturulan bir haber sitesi olarak yayına başladı. Çocukların haber alma ve güncel olayları takip etme özgürlüklerini onların hayal güçlerine ve algısına zarar…

 


yumurtaliekmek.com 6 – 14 yaş aralığındaki çocuklar için oluşturulan bir haber sitesi olarak yayına başladı.
Çocukların haber alma ve güncel olayları takip etme özgürlüklerini onların hayal güçlerine ve algısına zarar vermeden doğru bilgilendirme ile yapılması prensibine dayanarak hayata geçirilen yumurtalıekmek.com sitesinin beta sürümü yayına girdi. İlk – ortaokul çocuklarını hedef alan site 2013-14 okul dönemi öncesi tüm hazırlıklarını tamamlayarak açıldı. 
yumurtaliekmek.com’un kurucusu Çiğdem Toraman, projenin kendileri için bir sosyal sorumluluk olarak algılandığını söyleyen Toraman, Milli Eğitim Bakanlığı ve eğitim kurumları ile yeni eğitim döneminde işbirlikleri geliştirmeyi planladıklarını belirtti.
Ek olarak; çocukların öğrendikleri bilgilerin pratik hayatta karşılarına nasıl çıkabileceğini, yaşanmış örneklerle ve onların anlayabileceği sadeleştirilmiş bir dille anlattıkları bilgisini verdi.