Skip to main content

Telekom devi Huawei, yüksek çözünürlüklü (HD) filmleri dakikada, şarkıları saniyede indirebildiğini iddia ettiği bir cihazı sundu. Çinli telekom cihazları üreticisi Huawei, bu yeni cihazın dünyanın en hızlı akıllı telefonu olduğunu…

Telekom devi Huawei, yüksek çözünürlüklü (HD) filmleri dakikada, şarkıları saniyede indirebildiğini iddia ettiği bir cihazı sundu.
Çinli telekom cihazları üreticisi Huawei, bu yeni cihazın dünyanın en hızlı akıllı telefonu olduğunu iddia ederek kendi mobil cihazları satışlarındaki yüzde 60’lık bir yıllık artışı duyurdu.
Guardian’ın haberine göre; Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi Huawei, Google’ın Android yazılımını kullanan son cihazını tanıttı.  
Yeni ürünü Ascend P2, kablosuz internete bağlanmada diğer akıllı telefonlarından iki veya üç kat daha hızlı çalışıyor.
Telekomda değişen güç dengesinin bir işareti olarak, Huawei ve Samsung, gerçekleşen kongrede en büyük fuar standını barındırmada Ericsson’u ve Qualcomm ile bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde rekabet içinde yer alıyor.
2012’de Huawei
Dördüncü çeyrekte; Huawei, BlackBerry’i dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olarak geride bırakmıştı. Samsung ve Apple’ın arkasında bulunmasına rağmen, biraz daha pahalı ancak yüksek performans gösteren telefonları bir büyüme gösteriyor.
Geçen yıl 32 milyonu akıllı telefon olan ve genişbant modemleri, laptopları mobil ağlara bağlayan modemleri içeren toplamda 127 milyon tüketici elektroniği cihazı satışı yaptı.
Çinli üretici bir önceki yıla göre yüzde 10 artışla 2012 yılında 7,5 milyar dolar gelir elde etti. Telekom şirketlerine yapılan ağ ekipmanları satışlarını içeren toplam gelir toplam 35,4 milyar doları buldu. Bu durum Huawei’yi ilk kez pazar lideri Ericsson’la aynı seviyeye taşıdı.