Skip to main content

Yeni mobil uygulama Scarecrow’da yiyecek üretimi sorunu ön planda tutuluyor.

İşlenmiş gıda üretiminin artması, fast food zincirleri ve market satışlarındaki artışla bir restoran daha sağlıklı yiyeceklere ulaşma fikrini sunuyor. Yüzde yüz organik ürün kullanmasıyla tanınan ABD, İngiltere, Kanada, Fransa ve Almanya’da bulunan ünlü fast food restoran zinciri Chipotle, YouTube üzerinde yeni reklamını yayına aldı. 1993 yılından bu yana varlığını sürdüren Chipotle, insanların fast food hakkındaki bakış açılarını değiştirmeyi amaçlıyor.

Şirketin CMO’su Mark Crumpacker, The Scarecrow için insanların işlenmiş yiyecek ve gerçek olan arasındaki farkı anlamalarına yardımcı olması için eğlenceli ve engage oluşturmanın bir yolu olarak oyun ve film oluşturduklarını söyledi. Yeni mobil uygulamasıyla Chipotle, viral video kampanyasında fast food dünyasındaki rakiplerinden ayrışıyor.

YouTube’ta izlenme sayısı beş milyonu geçen 3 dakika 22 saniye süren reklamda hikâye, animasyon yapımı olarak karşımıza çıkıyor.

Akademi Ödülü kazanan Moonbot Studios’un hazırladığı filmde 1971 yapımı ‘Willy Wonka and the Chocolate Factory’ filminde geçen ‘Pure Imagination’ şarkısını Grammy ödüllü şarkıcı Fiona Apple seslendirdi.

Kısa filmde Chipotle’nin yeni uygulama oyununu scarecrowgame.com adresinden ücretsiz indirilebileceği bilgisi veriliyor.

The Scarecrow oyunu ücretsiz indirilebiliyor

Oyunda orijinal yiyeceği insanlara sunmak adına bir yolculuğa çıkılıyor. Distopik hayal ülkesinde tüm yiyecek üretimi hayali endüstri devi Crow Foods tarafından sağlanıyor. Üretimde görevli bostan korkulukları ise gelenekselleşmiş yiyeceği koruma rolünden uzaklaşarak, kargalara hizmet ediyor. Kargaların ise yiyecek sistemini ele geçirmek için şeytani planları bulunuyor. Daha iyi bir ortamı düşleyen bir bostan korkuluğu, tek başına fabrikadan sürdürülemez durumda olan işlenmiş yiyeceğe alternatif üretim oluşturuyor.

iPhone, iPad ve iPod touch’larla uyumlu oyunda kullanıcılar, fabrikada bostan korkuluğuna yiyecek kutularını taşımada yardımcı oluyor.