Skip to main content

ChatGPT’nin Android uygulaması bu hafta içinde piyasaya sürülecek.

OpenAI’ın ChatGPT uygulaması, Mayıs ayında iOS’ta yayımlanmıştı ve şimdi bu hafta Android kullanıcıları için kullanıma sunuluyor. Uygulamanın şu anda Google Play Store’da ön kayıt için mevcut olduğunu belirtelim.

Hatırlarsanız iPhone kullanıcıları ChatGPT uygulamasını ilk hafta içinde 500.000 kez indirmişti. Android sürümünün de benzer sayıda indirme alabileceğini söyleyebiliriz. Android’deki ChatGPT uygulaması, işlevsellik açısından iOS ile aşağı yukarı aynı görünüyor, yani web tabanlı sürümün özelliklerinin tümü olmasa da çoğunu alıyor. Kullanıcıların konuşmalarını ve tercihlerini cihazlar arasında senkronize etmelerine olanak sağlaması bekleniyor. Android ve iOS işletim sistemleri birçok yönden farklılık gösterdiği için, Android kullanıcıları iOS ile tamamen aynı olmasa da benzer işlevleri kullanabilir.

OpenAI, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ChatGPT’nin Android uygulamasının muhtemelen ilk olarak ABD’de bu hafta kullanıcılara sunulacağını söyledi. Diğer ülkelerde ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: ChatGPT comes to Android next week, but you can sign up today – TechCrunch