Skip to main content

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES’te tanıtılması beklenen ürünleri derledik

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği olan CES, 2-7 Ocak 2017 tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas kentinde düzenleniyor. Fuar öncesi çeşitli mecralarda hangi ürün ya da çözümlerin tanıtılacağı yavaş yavaş paylaşılsa da, bunlara çeşitli eklemeler yapılabiliyor. Bize ulaşan son bilgiler ve kamuoyuna sızan veriler ışığında  CES’te tanıtılması beklenen ürünlerden bazılarını bir araya getirdik.

Sony

Firmanın CES’te iki yeni OLED özellikli TV tanıtması bekleniyor. Diğer beklentiler ise bir akıllı saat ve Qualcomm Snapdragon 820 işlemcili iki akıllı telefon modeli. Telefonların model numaralarının G3121 ve G3112 ve ekran boylarının ise 5,2 ile 5,5 inç şeklinde duyurulması bekleniyor.

Faraday Future
Faraday Future, Formula 1’in elektrikli araç versiyonu olan Formula E için tasarladığı yüksek performanslı araçlarla tanınıyor. Firma Ekim ayında paylaştığı bir tweet mesajında son kullanıcılara yönelik araç üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Faraday Future’un bu aracı CES’te kamuoyuna duyuracağı düşünülüyor.

Xiaomi
Diğer bir Çinli bir firma olan LeEco’nun ABD pazarına girişiyle, Xiaomi’nin de benzer bir adım atması ve bunu CES’te açıklaması bekleniyor. Firmanın ayrıca yeni bir ürünü de tanıtacağı gelen haberler arasında.

Netflix
Hatırlanacağı gibi, Netflix 2016’nın sonlarına doğru içeriklerinin offline olarak seyredilme ve indirilme özelliklerini açıklamıştı. Firmanın CES’te bir adım daha öteye giderek 4K içeriğini VR’la tanıtması bekleniyor.

Nvidia
Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang, CES’in ana oturum konuşmacıları arasında yer alıyor. Aralık ayında yabancı medyada çıkan haberlere göre, Nvidia’nın Kaliforniya sokaklarında sürücüsüz otomobil denemeleri yaptığı belirtiliyordu. CEO Jen-Hsun Huang’ın bu aracı CES’te ziyaretçilerle paylaşacağı iddia ediliyor.

Bang and Olufsen (B&O)
Danimarklı üst segment cihaz üreticisi B&O, kısa süre önce piyasaya çıkaracağı cihazın ön duyurusunu yapmıştı. Bu cihazın Amazon Echo ve Google Home’a rakip bir ürün olacağı düşünülüyor.

BMW
BMW’nin CES’te yeni bir i3 modelini tanıtacağı da gelen haberler arasında.

HTC
HTC’nin CES’te HTC Vive 2.0 modelini paylaşması bekleniyor. Bu cihazın kablosuz olarak PC’lerle bağlantı olacağı iddia ediliyor. 

LG
LG’nin CES’te iki akıllı telefon  tanıtacağı belirtiliyor. Bu modellerin de LG X Calibur ve LG G Stylus 3 olacağı iddia ediliyor. LG X Calibur’un 13 megapiksellik arka kamera, 4 bin 100 mAH batarya ve IP68 sertifikasyona sahip olması bekleniyor.

Samsung
Samsung’un etkinlikte A3, A5 ve A7 olmak üzere üç yeni akıllı telefonu duyurması bekleniyor.