Skip to main content

Yerli yapay zekâ şirketi Cerebrum Tech, Avrupa ve Ortadoğu’ya Doğuş Teknoloji ile açılacak.

Yapay zekâ, web3 ve oyun alanlarında faaliyet gösteren yerli teknoloji şirketi Cerebrum Tech ile bilgi teknolojileri alanında hizmet sunan Doğuş Teknoloji, EMEA bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve Rusya pazarlarını kapsayan işbirliğini duyurdu.

İşbirliği çerçevesinde Cerebrum Tech’in kurumsal şirketler için geliştirdiği Cerebrum AI Stack ürünlerinin satışı ve satış sonrası teknoloji desteği Ortadoğu bölgesindeki Kuveyt, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır, Umman ve Lübnan’da, Afrika’da Cezayir, Fas ve Tunus’ta, Avrupa’da Hollanda ve Rusya’da tüm sektörleri kapsayacak şekilde Doğuş Teknoloji tarafından yapılacak.

Cerebrum Tech Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul ve Doğuş Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Semih İncedayı

Cerebrum Tech Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul ve Doğuş Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Semih İncedayı

Cerebrum Tech Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul, İşbirliğine dair “11 ülkeyi kapsayan bu kapsamlı işbirliği ile yapay zekâ temelli ürün ve çözümlerimizi çok geniş bir coğrafyada müşterilerimizle buluşturma fırsatı yakalıyoruz. Cerebrum AI Stack bulut tabanlı çözümlerin yanı sıra Özel Uç Nokta Yapay Zekâ Hızlandırma Sunucusu aracılığıyla tamamen on-premise (yerinde) olarak da temin edilebiliyor ve veri güvenliğini en üst seviyeye ulaştırıyor. Bu işbirliğinin ülkemizin teknoloji ihracatına kuvvetli bir katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.

Doğuş Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Semih İncedayı ise şunları söyledi: “Doğuş Teknoloji olarak global büyüme stratejimiz kapsamında yerli teknoloji şirketlerine de değer katacak iş ortaklıkları geliştirmek ve globaldeki müşterilerimize ileri seviye çözümler sunmaya devam ediyoruz. Cerebrum Tech ile imzaladığımız işbirliği anlaşması da bu vizyonun en güncel adımlarından biri oldu.”