Skip to main content

Orbitz.com sitesine cep telefonundan ulaşan kullanıcıların yüzde 65’i, aynı gün için otel rezervasyonu yapıyorlar. Bu hafta mobil internet sitesini tekrar yayına alan Orbitz, kişilerin otel bulma alışkanlıklarının da oldukça değiştiğini…

Orbitz.com sitesine cep telefonundan ulaşan kullanıcıların yüzde 65’i, aynı gün için otel rezervasyonu yapıyorlar.

Bu hafta mobil internet sitesini tekrar yayına alan Orbitz, kişilerin otel bulma alışkanlıklarının da oldukça değiştiğini bildiriyor. Eskiden otelleri gezerek oda arayan müşteriler artık cep telefonları ve ya bilgisayarları aracılığıyla rezervasyon yaptırıyorlar.

Özellikle cep telefonlarını kullanan kişilerin yüzde 65’i son dakika rezervasyonları ile aynı güne oda buluyorlar. Tablet kullanıcıların ise sadece yüzde 30’u aynı gün rezervasyonu yapıyor. Orbitz’in Başkan Yardımcısı Chris Brown, ‘bu yeni mobil ortam sayesinde kullanıcılar son dakika fırsatlarından faydalanabiliyor’ diyor. Orbitz.com’un yeni mobil stiesinde, ‘Mobile Steals’ (Mobil Fırsatlar) adlı bölümde, sadece cep telefonu ve ya iPad kullanıcılar için yüzde 50’ye varan indirimler bulunuyor.

Yeni Orbitz sitesi aynı zamanda mobil kullanıcıları için, farklı ağlarda dolaşabilme fırsatı sunuyor. Kullanıcılar seyehatleri ile ilgili aramalar yaparak kaydedebiliyor ve daha sonra bu bilgileri masaüstü bilgisayarlarından görebiliyorlar. Aynı işlemi masaüstünde gerçekleştiren kullanıcılar da, cep telefonlarından daha sonra erişebilme imkanı bulabiliyor. Site aynı zamanda 4 odaya kadar rezervasyon yapma imkanı ve tüm uçuş ve oda paketleri seçeneklerini görebilme fırsatı tanıyor. 

Orbitz.com’un mobil sitesi, ayda yaklaşık 2 milyon farklı ziyaretçi sayısına ulaşıyor. ‘Mobil Fırsatlar’ın sunduğu avantajlar ise 50 farklı şehir için geçerli.

Kaynak: mediapost.com