Skip to main content

“Cep telefonuyla nasıl daha iyi fotoğraf çekebilirim?” sorusunun yanıtı artık bu kitapta

Gazella Turizm ve Türkiye’nin önde gelen gezi-belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş’ın kareleriyle hazırlanan Fotoğraf Cepte, cep telefonuyla fotoğraf çekmenin püf noktalarını dünyanın dört bir yanında çekilmiş örnek fotoğraflar ile anlatırken, fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesi temel fotoğrafçılık bilgileriyle donatıyor.

Gazella Turizm’in foto-safari turlarının bir parçası olarak Gazella Yayınları’ndan çıkan kitap, cep telefonu fotoğrafçılığının temellerine ve imkânlarına giriş niteliğinde, ilgi alanına göre tüyoları paylaşıyor.

Uyum, zıtlık, renk gibi kompozisyon öğelerinden farklı ışık koşullarında en iyi çekim tekniklerine kadar farklı konu başlıklarını örnek fotoğraf ve yorumlarla işleyen kitap, Gazella Turizm’in uzmanlık alanı olan seyahat fotoğrafçılığına ağırlık verirken, son yıllarda dünya gündemini yönlendiren yurttaş gazeteciliğinin ve sosyal ağların önemine de değiniyor. Kitabın sonunda yer alan sözlük ise, temel fotoğrafçılık tekniklerine hâkim olmak için iyi bir başlangıç.