Skip to main content

Yedi kişi bir yemekte bir araya gelse ve telefonlarını masaya koyarak gelen mesaj ile bildirimleri okusa…”Cebimdeki Yabancı” bu sorunun peşine düşüyor.

Ferzan Özpetek, BKM, Frigo Film ve İmaj ortak yapımcılığında çekilen “Cebimdeki Yabancı”nın yönetmenliğini Serra Yılmaz üstleniyor. “Cebimdeki Yabancı”, Paolo Genovese imzalı ödüllü İtalyan filmi “Perfetti Sconosciuti” den (“Mükemmel Bilinmeyen” olarak çevirmek mümkün) uyarlandı. Tek mekânda geçen filmde Serkan Altunorak, Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu ve Çağlar Çorumlu rol alıyor.

Dost olduğunu sanan yedi kişinin hikâyesi

“Cebimdeki Yabancı” nın sinopsisi şöyle: “Yedi eski dost bir akşam yemeğinde bir araya gelmeye karar verir. Herkes sofranın başında oturmuş sohbet etmekte, şen kahkahalar eşliğinde yemek yemektedir. Yemek sırasında bir oyun oynamaya karar verilir. Oyun oldukça basittir; herkes telefonlarını masaya koyacak, gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. Yedi dostun maskelerinin ardındaki hayatlarını ile cep telefonlarını ortaya koymaları ilişki dengelerini altüst eder. Bunca zaman çok yakın dost olduklarını düşünün grup aslında birbirlerine yabancıdır.”

“Cebimdeki Yabancı” 2 Şubat’ta gösterime giriyor. Filmin teaser’ını aşağıdan izleyebilirsiniz.