Skip to main content

Casper’ın akıllı telefon ailesine yeni katılan VIA F2 ve VIA A2 modelleri, kullanıcılara 120 derece selfie görüş açısı deneyimi sunuyor.

Casper CEO’su Charlotte Lamprecht ve Kalite Güvence ve Ar-Ge Müdürü İbrahim Barut, İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısında, markanın VIA akıllı telefon ailesine yeni katılan modelleri F2 ve A2’yi tanıttı. Toplantıda Lamprecht ve Barut tarafından tanıtılan VIA F2 ve VIA A2’de ekran büyüklüğü, dört kamera ve uzun pil ömrü özellikleriyle dikkat çekiyor.

2018 yılında özellikle üst düzey Premium VIA modellerine odaklanacaklarını belirten Charlotte Lamprecht, mobil dünyada yılın trendleri arasında; 18:9 ekran teknolojisi, daha az ekran çerçevesi ve yeni kamera özellikleri bulunacağını söyledi. Casper CEO’su, “Özellikle ön kameranın artık arka kameradan daha çok kullanılması ile birlikte bu alana daha fazla yoğunlaşacağız. Modellerimiz de bunun en önemli kanıtı” diye konuştu.

VIA F2 selfie açısını genişletiyor

VIA ailesine katılan iki yeni model de, Casper’ın akıllı telefonlarında bilhassa kamerayla ön plana çıkmak istediğini düşündürüyor. 6.0 inç HD+ IPS 18:9 Extreme Vision Ekranı ile birlikte yüzde 15’e kadar daha fazla ekran alanı sağlayan VIA F2’nin önde 20 MP ve 8 MP’lik iki ön, 13 MP ve 5 MP’lik iki arka olmak üzere toplamda dört kamerası var. Böylece, kullanıcılara daha profesyonel bir fotoğraf deneyimi vaat ediliyor. F2 modelinin ön kameraları, normalde 90 derece olan selfie açısını 120 dereceye çıkartabiliyor. Bu da, arkanıza daha fazla insan veya büyük bir manzara alarak selfie çekebileceğiniz anlamına geliyor. F2, seçilen odağı netleyip arka planı bulanıklaştırma imkanı da sağlıyor.

VIA A2 tasarımıyla dikkat çekiyor

Platin rengiyle göz okşayan VIA A2 modeli ise ön yüzünde bulunan iki kamerası ile selfie tutkunlarına hitap ediyor. Tasarımın en yeni ekran teknolojisiyle buluşmasını görmek isteyenleri hedefleyen model, 3 kamerası ile hem ön hem de arka kamerada üst düzey fotoğraf deneyimi yaşamak isteyenlerin beklentilerini karşılıyor. A2’de üç adet kamera bulunuyor. 20+8 MP çift ön kamerası ile birlikte 120 dereceye kadar geniş açılı selfie fotoğrafları çekmeyi mümkün kılan model, 16 MP arka kamerası ile çok daha canlı ve renkli fotoğraflar çekilebiliyor.

Casper servis sistemi

Toplantıda, bir yıl önce hayata geçirdikleri servis sisteminin müşteriler tarafından çok beğenildiğini belirten Charlotte Lamprecht, “Merkez ve yedi bölge servisine gelen tüm Casper ürünlerine bir saatte hizmet veriyoruz” dedi.  Lamprecht, bu yıl Ar-GE’ye 14 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.