Skip to main content

Cardtek’in yeni pazarlama direktörü belli oldu.

Ödeme teknolojileri şirketi Cardtek’in yeni Pazarlama Direktörü Fatih Serdar Çelik oldu. Bankacılık ve Ödeme Sistemleri sektöründeki deneyimiyle tanınan Çelik, Cardtek bünyesinde Pazarlama Yönetiminden sorumlu olacak.

2000 yılında Kocaeli İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Fatih Serdar Çelik, 2002 yılında İngiltere’de Southampton University’de MBA yüksek lisansını tamamladı. 2003 yılında BankEuropa’nın Bireysel Bankacılık Pazarlama Departmanı’nda Ürün Yönetici Yardımcısı olarak kariyerine başlayan Çelik, 2004 yılı ve sonrası Akbank Ödeme Sistemleri Pazarlama Departmanı’nda çeşitli pozisyonlarda uzman olarak görev aldı. 2006’da yine Akbank Ödeme Sistemleri Pazarlama Departmanı bünyesinde Kredi Kartları Portföy ve Kampanya Yöneticiliği yapan Fatih Serdar Çelik, 2009 yılına kadar devam ettiği görevinin ardından Axess Kredi Kartı Ürün Yöneticisi olarak atandı.

2011 yılında, Akbank Ödeme Sistemleri Müşteri Kazanımı ve Kanal Geliştirme Müdürü görevine getirilen Çelik, 2016’ya kadar bu görevini sürdürdü. Bu dönemde, 2014-2016 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA yüksek lisans programını tamamlayan Çelik, aynı zamanda 2015 yılında Amerika Massachusetts Institute of Technology (MIT University) Sloan School of Management çatısı altında verilen Liderlik Sertifika Programı’na da katıldı. Fatih Serdar Çelik, 2017 yılı içinde enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin de Pazarlama Grup Müdürlüğü görevini yürütmüştü.