İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 14.07.2015 - 16:08

Çanakkale’de toplu taşımada temassız kart dönemi

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Kentkart ortak çalışmasıyla Çanakkale toplu ulaşımında temassız kartlarla ulaşım devri başladı

Çanakkale’de hayata geçirilen uygulama ile yerli ve yabancı tüm temassız kredi kartları, banka kartları, ön ödemeli kartlar ile Çanakkale’deki tüm toplu taşıma araçlarında temassız ödeme yapılabiliyor. Temassız bankacılık kartları ile ödeme yapan kullanıcılara yerel toplu taşıma kartı Kentkart ile aynı tarife uygulanıyor.

Türk bankacılık sektörünün özellikle ödeme teknolojileri alanında dünyanın yenilikçi pazarlarından biri olduğunu söyleyen Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Soner Canko, şu sözlere yer verdi:

Kart’ kavramının hayatımıza girdiği 1990’lı yıllardan bugüne alışveriş ve ödeme alışkanlıkları değişime uğradı. Hayatı kolaylaştıran banka kartları, kredi kartları ya da ön ödemeli kartlar, yeni teknolojilerin hayatımıza dâhil olmasıyla artık ‘temassız’ özelliğine sahip. Bu yenilik de ödemelerde hız, kolaylık ve basitlik anlamına geliyor. ‘2023 Nakitsiz Ödemeler’ hedefimiz doğrultusunda toplu taşımada temassız ödemeleri hayata geçirdik.

İlüstrasyon: Shutter Stock